ROK SZKOLNY 2024/2025
PROGRAM "PODRÓŻE Z KLASĄ"
Nasza Szkoła realizuje program „Podróże z klasą”, dofinansowany z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W ramach programu zorganizowane zostaną dwie wycieczki szkolne: do Warszawy (klasy VII-VIII) oraz do Kopalni Soli w Bochni (klasy IV-VI).
WYCIECZKA KLAS 7-8 DO WARSZAWY - PROJEKT "PODRÓŻE Z KLASĄ"
WYCIECZKA KLAS IV-VI DO BOCHNI - PROJEKT "PODRÓŻE Z KLASĄ"
RZĄDOWY PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"
Aktywna Tablica 2020-2024 to program skierowany skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który umożliwia placówkom oświatowym wnioskowanie o dofinansowanie na zakup sprzętu, narzędzi i pomocy dydaktycznych.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025 - PRIORYTET 3.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
PROGRAM DLA PRZEDSZKOLA : "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ"
„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.
Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.
ROK SZKOLNY 2023/2024
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grybów realizując projekt „Nie boję się wody – nauka pływania dla dzieci z terenu Gminy Grybów” zaprasza na BEZPŁATNE ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA. W ramach projektu dla 240 uczestników przeprowadzonych zostanie 8 zajęć nauki pływania (każde po 2 godziny lekcyjne) dla każdego uczestnika, która zrealizowana zostanie w grupach w ramach zajęć pozalekcyjnych w dwóch turach - wiosennej i jesiennej, przez wykwalifikowanych instruktorów, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem dla tego typu zajęć.
Lista uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku zakwalifikowanych do projektu:
1. |
Gryboś Adam klasa III |
2 |
Wojna Kamil klasa II |
3. |
Obrzut Igor klas I |
4. |
Krok Anna klasa IV |
5. |
Gryboś Emilia klasa III |
6. |
Forczek Milena klasa I |
7. |
Krok Aleksandra klasa III |
8. |
Gryboś Maria klasa I |
9. |
Orlecki Jan klasa I |
10. |
Irzyk Jan klasa I |
11. |
Brońska Antonina klasa IV |
12. |
Forczek Liliana klasa II |
13. |
Gryboś Zofia klasa I |
14. |
Niemiec Anna klasa I |
15. |
Szymańska Dominika klasa III |
LISTA REZERWOWA
1. |
Kłapacz Zuzanna klasa I |
2 |
Gryboś Franciszek klasa III |
3. |
Migacz Zofia klasa III |
4. |
Święs Wojciech klasa I |
5. |
Bronska Róża klasa II |
PROJEKT "JUŻ PŁYWAM"
Gmina Grybów przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Już pływam” realizuje zajęcia nauki pływania dla 50 uczniów szkół podstawowych.Celem projektu jest nabycie przez uczniów podstawowych umiejętności i podstaw prawidłowych technik pływania, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, poprawa oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych, a także zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz upowszechnianie kultury fizycznej.
W projekcie uczestniczy łącznie 50 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Grybów, w tym nasza Szkoła. Zajęcia nauki pływania odbywają się w pięciu 10 osobowych grupach szkoleniowych, na obiekcie krytej pływalni w Stróżach do końca listopada br. Uczniowie w ramach wyjazdów uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania.
*** Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Lista uczniów zakwalifikowanych do Projektu "Już pływam"
Projekt EKO SZKOŁA - IV EDYCJA
Z miłości do zwierząt - mądre dokarmianie
Bo zdrowe odżywianie to ważna rzecz
PROJEKT EDUKACYJNY: „The big world of the little bee”
English Teaching Activities
/Rok szkolny 2022/2023, 2023/2024/
Projekt ten realizowany jest w ramach projektu English Teaching Activities. Zajęcia przyrodniczo - ekologiczne, prowadzone są metodą CLIL w języku angielskim. Głównym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności językowych poprzez poznawanie regionu, oraz zagadnień ekologiczno-przyrodniczych.
Część zajęć odbywa się w budynku szkolnym, a część w terenie. Podczas zajęć uczniowie pogłębią wiedzę na temat zwierząt żyjących na naszym terenie, poznają walory przyrodnicze naszej okolicy, oraz uczą jakie działania chronią nasze środowisko. Chcemy by nasi uczniowie byli świadomi zagrożeń, jakie niesie działalność człowieka dla środowiska oraz zwrócić uwagę na zachowania proekologiczne. Dla naszej planety bardzo ważna jest „mała pszczoła”.
Ze względu na masowe wymieranie pszczół, oraz owadów zapylających chcemy zainteresować uczniów tym problemem. Dlaczego pszczoły są dla nas tak ważne oraz jak my możemy zmieniać nasze zachowania, aby pomóc owadom zapylającym – o tym dowiemy się podczas realizacji naszego projektu.
Wycieczka na Halę Łabowską i spotkanie z leśnikiem.
Ekologiczna choinka i stroiki bożonarodzeniowe.
Piszemy wiersze - Christmas is...
Ekologiczne Święta - stroiki ekologiczne
Gingerbread cookies – konkurs „Najładniejszy pierniczek"
Korespondujemy z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej z Pawłowa.
Valentine’s day - piszemy wiersz o sobie „ I am… ’’.
Wycieczka do pasieki Sądecki Bartnik.
Warsztaty ekologiczne w Piątkowej.
Zgłębiamy tajniki wody, jej zasobów oraz dostępności
Terapeutyczna moc lasu - wyjście na Jaworze
Rajd na Cyrlę - sprzątanie szlaku
Wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.
Zakończenie projektu edukacyjnego "The big world of the little bee"
PROJEKT EDUKACYJNY: GRYBOWSKIE PSZCZOŁY II (Oddział przedszkolny, uczniowie klas I - III)
ROK SZKOLNY 2022/2023
PROJEKT ERASMUS +
POLSKA
MACEDONIA
Pobyt w Macedonii - prezentacja
SERBIA
"UCZNIOWIE SP GRÓDEK W MIĘDZYNARODOWEJ PRZYGODZIE
- PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW"
Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Gródku pozyskała dofinasowanie na udział w projekcie nr 2021-1-PMU-4261 "Jedź na projekty! Będziesz wielki", który jest realizowany w ramach programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" na zasadach programu POWER.
Głownym celem projektu jest rozwinięcie kompetencji językowych pozwalających na płynne posługiwanie się językiem obcym, rozwinięcie kompetencji kulturowych, zdobycie nowej wiedzy, doświadczeń i kompetencji oraz usamodzielnienie się uczniów.
"Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku w międzynarodowej przygodzie" bedą mieli możliwość spędzenia dwóch tygodni w Grecji, podczas których nawiążą współpracę z uczniami ze Szkoły Partnerskiej Mpakogianni Private School w miejscowości Larisa.
PROJEKT EKOLOGICZNY "Z EKOLOGIĄ NA TY"
W roku szkolnym 2022/2023 nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Z ekologią na Ty” . Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.
Główne cele projektu:
Podsumowanie Projektu "Z Ekologią na TY"
ROK SZKOLNY 2021/2022
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Nasza Szkoła bierze udział w Programie „Laboratoria Przyszłości”, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby prowadzone w nich zajęcia były ciekawe dla uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów oraz rozwijały zainteresowania.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Nasza Szkoła złożyła wniosek o przystąpienie do Programu Laboratoria Przyszłości, w ramach którego otrzymała wsparcie finansowe na nowoczesne wyposażenie edukacyjne warte łącznie 60 tyś. złotych.
Do końca 2021 roku została zrealizowana wartość przeszło 60% przyznanej kwoty, pozostała część zostanie zrealizowana w pierwszych miesiącach 2022 roku.
Koordynatorem projektu w naszej Szkole jest mgr Łukasz Kornakiewicz.
ROK SZKOLNY 2020/2021
Drodzy Uczniowie!
Nasza Szkoła rozpoczyna Międzynarodowy Projekt Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
„YOU START FIRST, THEN WAIT FOR THE OTHERS”
„ROZPOCZNIJ PIERWSZY, A NASTĘPNIE CZEKAJ NA INNYCH”
Główny cel projektu to zwiększenie rozumienia kwestii różnic społecznych i kulturowych wśród uczestników, podkreślenie znaczenia empatii w szkole i w wielokulturowym świecie, oraz poznanie kultury i tradycji naszych partnerów.
Razem z naszą Szkołą w projekcie będą uczestniczyć Szkoły z:
Escola Básica e Secundária de Ourém (= EBSO), to publiczna szkoła średnia w Ourém. EBSO należy do zespołu szkół „Agrupamento Escolas Ourém” (AEO), które tworzą szkoły podstawowe z pobliskich miejscowości.
W AEO kształci się 2396 uczniów na różnych poziomach: 354 dzieci w przedszkolu, 705 uczniów w pierwszym etapie podstawowym, 154 uczniów w drugim etapie podstawowym, 361 uczniów w trzecim etapie podstawowym i 575 uczniów na poziomie szkoły średniej.
TEB ATASEHIR ORTAOKULU - publiczna szkoła średnia położona w azjatyckiej części Istambułu, Ataşehir. Do szkoły uczęszcza około 1700 uczniów w wieku od 10 do 14 lat.
Osnovna škola Branko Radičević -Szkoła Podstawowa „Branko Radicevic” znajduje się w miejscowości Gabrovac u podnóża góry Selicevica, w południowej części Nis. Jest to jedna z najstarszych szkół w rejonie Nis, założona w 1878 roku. Do szkoły uczęszcza 120 uczniów w wieku 7-15 lat.
OOU Peco Daskalot-Dolneni - to szkoła podstawowa we wsi Dolneni. Gmina, w której znajduje się szkoła, jest zróżnicowana pod względem religijnym i etnicznym. Uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 6 lat i kończą w wieku 14 lat.
"EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW" 2020
W dniu 26 września w naszej Szkole obchodziliśmy „Europejski Dzień Języków”.
Aby podkreślić udział naszej Szkoły w Programie Erasmus+ „You start first, then wait for the others” uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali kraje, które wspólnie z nami w nim uczestniczą.
W tym dniu zwróciliśmy też uwagę, jak ważna jest znajomość języków obcych.
\
33-331 Stróże
Gródek 38