Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Oddziały przedszkolne

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!!!

 

Szanowni Rodzice nadal przyszło nam kontynuować naukę zdalną. Mamy świadomość ciężaru jaki został na Was „RODZICE” nałożony. Będziemy się wspólnie starać by naukę zdalną w dalszym ciągu doskonalić co pozwoli na wszechstronny rozwój osobowości waszych pociech.

 

Zaprzestanie pracy placówek wychowania przedszkolnego jest dla wszystkich trudnym wyzwaniem szczególnie dla dzieci, którym trzeba skutecznie wyjaśnić dlaczego nie mogą iść jak co dzień do przedszkola, cieszyć się z bycia przedszkolakiem spotykać się z kolegami i bawić się razem. Zachęcamy do spędzania wolnego czasu podsuwając dziecku różnorodne zabawy i gry zręcznościowe czy planszowe.  Pomoże to urozmaicić i wzbogacić wiedzę, umiejętności i sprawności dzieci.

 

Szanowni Państwo, wykorzystajcie ten czas na czytanie dziecku i z dzieckiem. Rozmawiajcie i odpowiadajcie na  dociekliwe pytania swoich pociech. Dzieci, którym się czyta od najmłodszych lat, będą posługiwały się bogatym i pięknym językiem. Dużo łatwiej opanują umiejętność wypowiadania się na forum w sposób logiczny, obrazowy i zrozumiały dla słuchaczy. Zdobędą także umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji.

 

Rodzice możecie wykorzystać ten czas na  usamodzielnienie swojego dziecka poprzez pomoc w codziennych obowiązkach domowych.  Dziecko w domu powinno bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpiecznie w swojej aktywności. Powinno także się ruszać i wykorzystywać proste ćwiczenia gimnastyczne.               

W skrócie pisząc powinno bawić się tak jak w przedszkolu.

 

Dołożymy wszelkich starań by Państwu pomóc w realizowaniu wychowania, nauczania i opieki. W dalszym ciągu gotowe propozycje gier, zabaw edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych będziemy przesyłać Państwu poprzez e-dziennik czy Messengera.

  

                                                                            W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do państwa dyspozycji.

 

                                                                                                                                                                        Pozdrawiamy

                                                                                                                                                   Kinga Bańkowska

                                                                                                                                                       Magdalena Brońska

 

 

 

Poniżej przesyłamy kilka linków do stron z których warto korzystać:

https://www.wierszedladzieci.pl/

http://www.kolorowankionline.com/

https://www.domowyprzedszkolak.pl/

https://miastodzieci.pl/bajki/

 

 

 

 

Kochani Uczniowie i Rodzice!

 

W związku epidemią koronawirusa musimy zmierzyć się z czymś całkiem nowym- czym jest zdalne nauczanie. W trosce o wszechstronny rozwój Waszych pociech zachęcamy do zapoznania się z materiałami do ćwiczeń i zabaw przygotowanymi przez nauczycieli poszczególnych grup przedszkolnych. Są to pomysły na to, jak spędzić czas z dzieckiem, dobrze się bawić, doskonalić i rozwijać wzajemne relacje. Materiały te przesyłane są do Państwa poprzez e-dziennik, czy Messengera.
W razie potrzeb jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możecie zawsze skontaktować się z nami poprzez e- dziennik, smsy, Messenger czy rozmowy telefoniczne.
Życzymy dużo pozytywnych emocji, zdrówka i wytrwałości w trudnym dla wszystkich czasie, kiedy działalność przedszkola została zawieszona!

 

Magdalena Brońska
Kinga Bańkowska

 

 

Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, na której znajdziecie bardzo dużo propozycji dotyczących wiosennych prac plastycznych:)

http://spgrodek.gminagrybow.pl/kreatywne-dziecko-swietlica-on-line,258,pl?fbclid=IwAR0Tp3BRpYPLecmR7wfXggELRL1lT1Qzv8KdZbs_U8E9HDPTGrMeFOU7RsI

 

https://dzieciakiwdomu.pl/2017/02/zwiastuny-wiosny-17-pomyslow-na-wiosenne-prace-plastyczne-i-techniczne.html?fbclid=IwAR27limJRm2O2TGVND4_8TxUU6Z6ubLMIBZIQY-aS_rBsSlxnqRdxrBwznc

 

 

 

 

 

 

 

W naszej Szkole funkcjonują dwa oddziały przedszkolne: 3 ,4, 5 – latki oraz 5, 6 - latki, do których uczęszcza łącznie  45 dzieci.

Wszystkie działania skierowane są na wychowanie zdrowego, aktywnego, wrażliwego, odpornego psychicznie i fizycznie dziecka przy współudziale Rodziców. Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności, jaką jest zabawa. Staramy się stwarzać sytuacje uczące dzieci samodzielności i odpowiedzialności.

Nasz oddział przedszkolny to miejsce przyjazne każdemu dziecku, miejsce gdzie każde dziecko może liczyć na troskliwą opiekę w atmosferze szacunku, akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

        

Wymiana pocztówkowa

W dzisiejszych czasach pisanie do kogoś listów czy wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a, maila, czy wiadomość na portalu społecznościowym, bo tak jest łatwiej, wygodniej oraz szybciej. Ale czy lepiej ?

Chcemy od najmłodszych lat przekazać dzieciom tą ciekawą formę komunikowania się,  jaką jest wysyłanie listów i pocztówek, dlatego dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wymieniają się  pocztówkami  ze Specjalnym Przedszkolem w Nowym Sączu.  Przygodę pocztówkową rozpoczęliśmy w  październiku, a zakończymy pod koniec roku szkolnego .

 

 

 

 

„ Czytam razem z misiem „

Grupa przedszkolna 3,4,5 - latków oraz grupa przedszkolna 5,6 - latków uczestniczą w Szkolnym Projekcie „ Czytam razem z misiem„. Projekt ten przeprowadzany jest w oparciu o ogólnopolski projekt, „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”  w którym od trzech lat uczestniczą nasze Przedszkolaki.   

W obecnej edycji projektu dzieci z każdej grupy przedszkolnej wybrały sobie misia, nadały swoim misiom  imiona i misie te wędrują z dziećmi do ich domów. Rolą rodziców jest czytanie swoim dzieciom i misiowi wybranych przez siebie książek.
Do misia dołączony jest dziennik, gdzie  należy wpisać tytuły czytanych pozycji oraz można wkleić zdjęcie swojego dziecka z misiem .

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Data dodania: 2020-03-05 18:02:18
Data edycji: 2020-04-17 17:09:26
Ilość wyświetleń: 612

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook