Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Program edukacyjny - Szklanka mleka

Program "SZKLANKA MLEKA" skierowany jest do wszystkich uczniów naszej Szkoły.
Codzienne picie mleka przez dzieci to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Wieloletnie badania naukowe prowadzone na świecie potwierdzają, że mleko i jego przetwory należą do najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczej.
 
Mleko jest najlepiej przyswajalnym źródłem wapnia, zawiera wysokowartościowe białka, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne. Promowanie zdrowego nawyku codziennego spożywania mleka przez dzieci powinno być traktowane priorytetowo. Zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka oraz 1-2 plasterków sera. W Polsce za sprawą ustawy przyjętej przez Senat RP dzieci uczęszczające do szkół podstawowych od września 2007 roku mogą bezpłatnie pić w szkołach białe mleko.
 
Celem programu jest: promocja zdrowego odżywiania, zachęcanie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i przetworów mlecznych, kształtowanie trwałych nawyków konsumpcyjnych spożywania mleka i jego przetworów.
W ramach programu uczniowie spożywają mleko (pasteryzowane) o najwyższej jakości, dostarczane w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko w szkole zapewnia dzieciom zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.
Data dodania: 2020-03-02 18:16:59
Data edycji: 2020-03-16 21:47:45
Ilość wyświetleń: 327

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook