Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Program edukacyjny - "Owoce w szkole"

Program "OWOCE W SZKOLE" skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. To właśnie dziewczęta i chłopcy z klas I-III otrzymują w szkole owoce, warzywa i smaczne soki. A wszystko to w trosce o zdrowie.

 

Celem programu "OWOCE W SZKOLE" jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. W ramach programu "OWOCE W SZKOLE" dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca, który przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.
 
Efekty programu:
  • Wyrobienie nawyku regularnego spożywania różnorodnych owoców i warzyw.
  • Zapewnienie dzieciom bezpłatnego dostępu do owoców i warzyw, zalecanych do spożycia w codziennej diecie.
  • Owoce i warzywa spożywane są w grupie, wśród rówieśników, co sprzyja utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamania niechęci przed jedzeniem określonych produktów.
Data dodania: 2020-03-02 18:18:22
Data edycji: 2020-03-16 17:12:56
Ilość wyświetleń: 435

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej