Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Piąty dzień pobytu w Portugalii...

RECEBER!!! [Witajcie...]
 
 
To już piąty i zarazem przedostatni dzień pobytu w Portugalii, dzień bardzo trudny, bo to dzień pożegnań. "Gdy coś się zaczyna, musi się skończyć…” maksyma stara, jak świat, ale dla naszych uczniów i nauczycieli bardzo trudna do zaakceptowania. W tym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele w godzinach przedpołudniowych intensywnie uczestniczyli w warsztatach. Młodzież w przydzielonych grupach musiała za pomocą słów i rysunków przedstawić nazwę swojej grupy: EMPATIA, RÓŻNORORDNOŚĆ, ODPORNOŚĆ, TOŻSAMOŚĆ OBYWATELSKA, OBYWATELSTWO, WIELOKULTUROWOŚĆ.
 
 
Zadanie trudne, ale dzięki dobrej znajomości języka angielskiego nasi uczniowie, wraz z uczniami ze szkół partnerskich poradzili sobie z wymagającym zadaniem bez problemu. W tym samym czasie nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym portugalską wizytę, wypełnili ankietę ewaluacyjną i stworzyli plan działania i plan realizacji na pierwsze półrocze 2022 roku.
 
 
Po południu nasi uczniowie mieli czas na spacer uliczkami Fatimy, zakup pamiątek, zajrzenie do Sanktuarium oraz przygotowanie się do wieczornej pożegnalnej kolacji. O godzinie 19.00 uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na ostatnią wspólną kolację. Na gości czekały różnorodne przekąski, wspaniała gorąca kolacja i przepyszne maleńkie słodycze. Po kolacji z rąk Pani Dyrektor Escoli Básica e Secundária de Ourém (EBSO) każdy Dyrektor Szkoły partnerskiej otrzymał certyfikaty pobytu oraz symboliczne pamiątki. Zwieńczeniem wieczoru było rozkrojenie „projektowego” tortu oraz zabawa przy portugalskich piosenkach fado do późnych godzin wieczornych...:)
 
 
* Pełna fotorelacja na naszym szkolnym profilu społecznościowym Facebook.
Data dodania: 2021-11-14 20:07:14
Data edycji: 2021-11-14 20:08:40
Ilość wyświetleń: 267

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej