Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Welcome to Gródek! Erasmus + w naszej Szkole...

 

26 września br. przywitaliśmy w naszych szkolnych progach uczniów i nauczycieli z Portugali, Turcji, Serbii oraz Macedonii, którzy przybyli do Polski w ramach programu Erasmus+. Pogoda nie zdołała wystraszyć naszych zagranicznych Gości, którzy w strugach deszczu zostali ciepło powitani przez Panią Dyrektor Szkoły oraz całą społeczność uczniowską. Liczne występny artystyczne w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klas I – III oraz klas starszych sprawiły, że atmosfera była świetna. Mogliśmy się pochwalić nie tylko wspaniałymi zdolnościami aktorskimi,  ale również świetnym poczuciem rytmu w tańcu oraz pięknym śpiewem.

 

 

Po części oficjalnej przyszedł moment na lepsze wzajemne poznanie i zacieśnianie więzi. Po wspólnym obiedzie oraz zwiedzaniu Szkoły, wszyscy uczestnicy projektu udali się na spotkanie do Pana Wójta Jacka Migacza, który wraz z Panią Kierownik Referatu Oświaty Marią Tarasek, zapoznali Gości z naszą Gminą oraz wręczyli pamiątki związane z naszym regionem. 

 

 

Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była Bobowa,  miasto w którym  od lat uprawia się trudną sztukę koronki klockowej. Trzeba przyznać, że kunszt tworzenia koronek wzbudził ogromny podziw i zachwyt wśród zagranicznych gości. Niestety, niesprzyjająca aura pogodowa nie pozwoliła na zaplanowany spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach. Na otarcie łez Szkoły partnerskie zostały zaproszone  na niepowtarzalną wycieczkę po Muzeum Przyrodniczym, które przybliżyło wszystkim walory przepięknej Ziemi Ciężkowickiej.

 

 

Po całodniowym szaleństwie wszyscy udali się na kolację do Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik w Stróżach,  oraz na zasłużony odpoczynek w CSZ Ptaszkowa.

 

 

Pierwszy dzień za nami. Wszyscy zmęczeni… ale co najważniejsze - bardzo zadowoleni ! :)

 

 

Złej pogodzie się nie damy!!! Jutro Kraków podbijamy!

Data dodania: 2022-09-27 10:41:45
Data edycji: 2022-09-27 17:58:14
Ilość wyświetleń: 652

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej