4 Dzień pobytu na Półwyspie Iberyjskim....

Boa tarde Amigos.... !!!
Dobry wieczór przyjaciele !!!

To już czwarty dzień pobytu uczniów naszej szkoły na Półwyspie Iberyjskim… Jak już wiecie z naszych poprzednich postów Portugalia jest jednym z tych uroczych miejsc, o których można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że mają wszystko, by nas zachwycić:

* historyczne miasta,
* fascynującą i skomplikowaną historię, która jest widoczna w architekturze i sztuce,
* światowej sławy kuchnię,
* niesamowite krajobrazy i jedne z najbardziej spektakularnych plaż na świecie.

Właśnie dzisiaj nasi Uczniowie po raz kolejny mogli się o tym przekonać. Po porannym spacerze i obfitym śniadaniu udali się do Szkoły Partnerskiej, aby uczestniczyć w warsztatach „Co znaczy dla Ciebie przyjaźń”, a następnie w grze Kahoot. W tym samym czasie nauczyciele ze wszystkich szkół podsumowywali obecny wyjazd oraz założenia projektu, analizowali program „Mobility tool+” i przygotowywali program dla kolejnej mobilności.

Wczesnym popołudniem cała Społeczność Erasmusowska udała się na wycieczkę do Nazaré, niewielkiego miasta i zarazem popularnego letniego ośrodka turystycznego położonego w środkowej części wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Przystankiem na trasie Qurem – Nazare stał się Klasztor w Batalha, ufundowany przez króla Joao w XIV w. dedykowany Najświętszej Marii Pannie po bitwie pod Aljubarrota. Klasztor ten jest symbolem wolności po zwycięskiej bitwie z Hiszpanami, a także portugalskim pomnikiem narodowym.

Nazare przywitało wszystkich pięknym słońcem i cudownymi widokami… To niewielkie miasto w okresie letnim staje się jednym z najważniejszych kurortów Portugalii, odwiedzanym przez tysiące turystów z całego świata. Śmiało można powiedzieć, że w tym okresie Nazaré wprost „pęka w szwach”. Turystów zachwyca nie tylko spokojny ocean, ale także, a może przede wszystkim ciągnąca się wzdłuż zatoki rozległa piaszczysta plaża.
Nasi Uczniowie zapamiętają to miejsce na długie lata, a Wam jak się podoba?

* Pełna fotorelacja na naszym szkolnym profilu społecznościowym Facebook.

Data dodania: 2021-11-12 08:57:14
Data edycji: 2021-11-12 09:02:35