Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Comenius : "Uczenie się przez całe życie"

1 września 2013 roku po raz trzeci nasza Szkoła rozpoczęła międzynarodową współpracę w ramach programu "Comenius - uczenie się przez całe życie", projekt  w latach 2013 - 2015.
Tematem przewodnim  projektu było: "We want give Europe green heart - here, there, everywhere" - Zielone serce dla Europy.

Naszymi partnerami były szkoły z :  Niemiec (koordynator), Czechy, Włochy, Szwecja, oraz z Portugalia.
Cele oraz działania zaplanowane w naszym projekcie umożliwiły Szkole pracę w "duchu europejskim" wykorzystując jednocześnie innowacyjne metody nauczania. Nauczanie wielokulturowe byłorównie ważne jak język Angielski w dzisiejszej Europie.
Dlatego chcieliśmy pracować "bank słów" w językach naszych partnerów, których uczyliśmy się, aby wykorzystać je podczas wymiany korespondencji i podczas obozu międzynarodowego.
Wizyty studyjne, lekcje z nauczycielami z krajów partnerskich, oraz wymiana korespondencji pomiędzy uczniami przyczyniły się do lepszego zrozumienia historii i kultury innych narodów a co za tym idzie do wychowania w duchu tolerancji, oraz rozbudziły w uczniach ciekawość do poznawania świata, a co ważne, także motywację do nauki języka angielskiego i wiarę w swoje możliwości.
 Do naszego programu dołączyły również przedszkola, które również zostały włączone do niektórych zadań. Obozy międzynarodowe, umożliwiły  aktywnym uczniom niezależnie od ich statusu finansowego spotkanie z kolegami z krajów partnerskich, jednocześnie to doświadczenie dały im podstawy do "uczenia się przez całe życie".
 
Nawiązując do programów szkolnych nasz program w wielu swoich działaniach odwoływał się do problemów środowiska oraz ekologii.  Lekcje i zajęcia przeprowadzone podczas wizyt pozwoliły również nauczycielom zdobyć nowe doświadczenia w pracy pedagogicznej. Współpraca pomiędzy kadrą pedagogiczną, rodzicami i szkołą przyczyniły się do powodzenia projektu.

 

 
Data dodania: 2020-03-02 18:55:32
Data edycji: 2020-03-16 17:26:15
Ilość wyświetleń: 515

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej