Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt - Ciemności kryją ziemię

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7 brali udział w projekcie edukacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą "Ciemności Kryją Ziemię", który miał na celu wsparcie nauczycieli i młodzieży szkół Małopolski w zakresie poszerzenia wiedzy o Holokauście i polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, a organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu .
 
W ramach realizacji projektu uczniowie klasy 7 zapoznali się z historią i kulturą Żydów mieszkających na terenie Grybowa i okolic. Uczniowie obejrzeli m. in. 2 filmy - wywiady realizowane wcześniej przez uczniów Gimnazjum w Białej Niżnej dotyczące zbrodni na Żydach grybowskich dokonanej w Białej Niżnej 20 sierpnia 1942 roku. Zainspirowani działaniami starszych kolegów postanowili sami poszukać świadków historii pamiętających ludność żydowską i przeprowadzić z nimi wywiady na temat relacji polsko-żydowskich przed II wojną światową i w trakcie niej. W efekcie ich pracy powstały 3 filmy - wywiady z udziałem mieszkanek wsi Gródek. Swoje wywiady autorzy zaprezentowali klasie.
 
Ponadto w dniach 23-24.03.2019 roku 9 uczniów tej klasy uczestniczyło w dwudniowym bezpłatnym wyjeździe edukacyjnym do Markowej , Bełżca oraz Warszawy uczestnicząc w zwiedzaniu muzeów : Ulmów w Markowej, Bełżca i Polin w Warszawie oraz odbywając 2 lekcje muzealne w Bełżcu i Warszawie.
Udział uczniów w tym projekcie stanowił innowacyjną dla nich lekcje historii.
Data dodania: 2020-03-02 18:48:32
Data edycji: 2020-03-16 22:27:59
Ilość wyświetleń: 450

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook