Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

III dzień Projektu ERASMUS+ za nami...

Za nami trzeci dzień wizyty uczniów i nauczycieli Projektu Erasmus+. Cieszymy się niezmiernie, że Polska w oczach Portugalczyków, Turków, Serbów i Macedończyków jest miejscem fascynującym, w którym nie sposób się nudzić.

 

 

Kolejny dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze na terenie naszej Gminy. Poranny spacer w Sądeckim Bartniku oraz „wspólna kawa” w pokoju nauczycielskim w naszej Szkole pobudziła i zmotywowała wszystkich do działania. Szkoły partnerskie oraz nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych – lepienie z gliny, zorganizowanych w CSZ Ptaszkowa. Warsztaty poprowadzili Państwo Marta i Tomasz Janas - lokalni artyści - którzy o glinie wiedzą prawie wszystko. Na wstępie spotkania pokazali uczniom i nauczycielom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć wszyscy dowiedzieli  się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz, że  jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków czy rzeźbienia. Sama zabawa gliną była dla uczniów wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, wszyscy byli zachwyceni! Efektem twórczej pracy były jesienne formy, które zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do uczniów oraz nauczycieli, by stać się piękną pamiątką z pobytu w naszym kraju.

 

 

Podczas gdy jedna grupa była zajęta „ glinianą twórczością własną”, druga grupa mogła skorzystać z atrakcji na świeżym powietrzu. Park Linowy w CSZ Ptaszkowa dostarczył wszystkim świetną rozrywkę oraz zdrową adrenalinę. Wieczorem zaoferowaliśmy Gościom wspaniałego grilla, a wspólnie spędzony czas stał się doskonałą okazją do rozmów, śmiechu, integracji oraz nawiązywania nowych przyjaźni.

 

Śpiewom i tańcom nie było końca! :)

Data dodania: 2022-09-28 16:43:36
Data edycji: 2022-09-28 23:46:20
Ilość wyświetleń: 612

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej