Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pobyt naszych uczniów w Macedonii - dzień II...

 
Wtorkowy poranek przywitał nas promieniami słońca, choć bardzo rześkim powietrzem i chłodnym wiatrem. Posileni smacznym śniadaniem udaliśmy się do pobliskiego przetwórstwa spożywczego „Vitaminka”, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się produkcji artykułów znanych ze sklepowych półek. „Vitaminka” powstała w mieście Prilep w 1956 r. Początkowo była to firma produkująca mieloną paprykę czerwoną. Po osiemnastu latach produkcji jednego asortymentu, przedsiębiorstwo nabrało rozpędu i stało się liderem w branży spożywczej na rynku macedońskim. Obecnie „Vitaminka” znana jest w 30 krajach na całym świecie, gdzie sprzedaje prawie połowę swojej rocznej produkcji. Opuszczając przedsiębiorstwo każdy uczestnik projektu Erasmus + został obdarowany produktami degustacyjnymi, wśród których znalazły się najbardziej popularne chrupki kukurydziane „Stobi flips”.
 
 
W Prilep znajduje się również jedyny na świecie Instytut Tytoniu, zajmujący się wytwarzaniem najwyższej jakości nasion tytoniu, które sprzedawane są do wszystkich krajów świata. Muzeum Tytoniu, które mieliśmy okazję zwiedzić przybliżyło nam historię uprawy, produkcji i przetwarzania tytoniu. Odwiedziliśmy również miejsce szczególne dla mieszkańców Prilep, „Kopiec Niepokonanych”. Jest to pomnik z okresu II wojny światowej poświęcony zamordowanym mieszkańcom, wybudowany z lokalnego marmuru w 1961 roku w Parku Rewolucji w Prilepie.
 
 
Po południu wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych empatii. Uczniowie podobnie, jak wczoraj pracowali w mieszanych grupach i „szlifowali” swój język angielski.
 
 
Wieczorny spacer po Starówce miasta zakończył kolejny dzień pobytu….
Data dodania: 2023-03-29 08:34:38
Data edycji: 2023-03-29 08:44:52
Ilość wyświetleń: 66

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook