Czcionka:

A+A-

Kontrast:

A serce Portugalii? Bije w Lizbonie - trzeci dzień pobytu...

 
 
Trzeci dzień spędzony w Portugalii sprawił, że kraj ten skradł serca naszych uczniów i ich opiekunów bez reszty… Wąskie uliczki, żółte tramwaje i malowniczy zachód słońca nad rzeką Tag to tylko kilka charakterystycznych cech Lizbony, którą nasi podróżnicy mieli okazje dzisiaj zobaczyć.
 
To bogate w historię miasto pozwoliło wszystkim uczestnikom projektu spędzić czas na zwiedzaniu licznych zabytków, wśród których znalazły się:
 
1) Katedra Lizbońska z relikwiami Św. Wincentego - największa i główna świątynia Lizbony, która jest jednym z najważniejszych zabytków miasta;
 
2) Zamek św. Jerzego znajdujący się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na starówkę oraz rzekę Tag.
 
Zwiedzanie serca stolicy Portugalii odbywało się nie tylko drogą lądową ale również rzeczną. Rejs „Hippotripem” po rzece Tag okazał się dla wszystkich świetną rozrywką, ekscytującą przygodą oraz szansą posłuchania opowieści o bogatej historii i kulturze tego wspaniałego miasta. Podczas rejsu uczestnicy mogli podziwiać niesamowite widoki na Lizbonę i wiele zabytków w okolicy Belém, m.in.: Pomnik Odkrywców oraz Most 25 Kwietnia (2277,64 m).
 
 
Podróżnicy zakończyli dzisiejszą podróż po Lizbonie cudownym widokiem zachodu słońca. Zachwyceni jego kolorami, gdy podążał w stronę horyzontu, aby już za chwilę schować się za niego, nadszedł koniec dnia i uczniowie opuścili magiczne miasto.
 
 
* Pełna fotorelacja na naszym szkolnym profilu społecznościowym Facebook.
 
Data dodania: 2021-11-10 12:31:48
Data edycji: 2021-11-11 12:40:34
Ilość wyświetleń: 223

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook