Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. 25 uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatuto uczniowie pełni pasji i zaangażowania, kierują się wrażliwością i   troską   o   drugiego   człowieka.   Uczniowie   chcą   nieść  bezinteresowną   pomoc,   służąc   tak potrzebującym  jak i  samym  sobie.

 

Z dniem 4 września 2017 r. utworzono Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku. Wolontariuszami zostali (za zgodą Rodziców) uczniowie naszej Szkoły, którzy dobrowolnie i bezinteresownie chcą nieść pomoc innym.

 

 

 ROK SZKOLNY 2022/2023

 

 

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

 

Główne działania podjęte przez Wolontariat Szkolny w  roku szkolnym 2021/2022:

 

 

- zbiórka karmy: „Paka dla Psiaka”;

- bożonarodzeniowa akcja: „Paczuszka dla maluszka”;

- akcja: „Szkoła Pamięta”;

- akcja: „Paczka dla Weterana”;

- zbiórka pomocowa darów żywnościowych dla Ukrainy;

- akcja Caritas: „Paczka dla Ukrainy”;

- pomoc w XXII akcji Góra Grosza;

- zbiórka nakrętek dla Matyldy;

 • zbiórka nakrętek dla Hanny Matiaszewskiej.

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 

Główne działania podjęte przez Wolontariat Szkolny w  roku szkolnym 2020/2021:

 

- zachęcanie uczniów do działania na rzecz innych, wymiana sugestii i pomysłów na pracę wolontariatu za pomocą facebooka i spotkania organizacyjnego.

- zorganizowanie akcji „Zakręceni na rzecz studni” polegającej na zbiórce nakrętek z których sprzedaży będzie budowana studnia w Afryce,

- w imieniu wolontariuszy opiekun Szkolnego Koła wolontariatu złożył kwiaty i zapalił symbolicznie znicze na grobach byłych pracowników szkoły: państwa Lerhów, pana Romana Soczka oraz byłego partyzanta Władysława Radzika.

- organizacja zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (29 finał zbierał na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W imieniu wolontariuszy w tym roku zbierali nauczyciele z naszej szkoły.

 

Akcje charytatywne przeprowadzone przez Szkolny Klub Wolontariatu:

 • W dniach 21 - 25 października 2019 r. przeprowadzono w naszej Szkole zbiórkę pieniędzy na operację dla Antosi Kluk. W szkolnej skarbonce znalazło się 2662,75 zł. Cała ta kwota zostanie przekazana rodzicom Antosi. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza uczniom i ich Rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wielkie serce oraz wrażliwość na potrzeby innych.
 • W dniach 20 - 21 listopada  2019 r. w naszej Szkole została przeprowadzona akcja na rzecz ciężko chorej 7-letniej Gabrysi Szewczyk, która walczy z "potwornym rywalem"- nieoperacyjnym guzem pnia mózgu. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc. Zebraliśmy  kwotę 784,11 zł, która zostanie przekazana  na ręce mamy chorej dziewczynki.
 • W dniach od 11.02.2020 r. do 21.02.2020 r. przeprowadzono w naszej Szkole zbiórkę pieniędzy na leczenie ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym Krzysia Maślaka. Chłopiec od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości typ I. Choroba ta objawia się samoistnymi złamaniami kości. Dodatkowo   zdiagnozowano  u  niego  nowotwór   neuroendokrynny  w  jamie brzusznej.   Kluczowe   leki   niezbędne w leczeniu Krzysia nie są refundowane przez NFZ, a miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota około 3 tysięcy złotych. Mama samotnie wychowuje syna i ze względu na konieczność opieki nad nim, nie jest w stanie podjąć pracy.  Wspólnie zebraliśmy 859,50 zł.
   
   
   
  ROK SZKOLNY 2019/2020
   
   

Główne działania podjęte przez Wolontariat Szkolny w  roku szkolnym 2019/2020:

- systematyczne organizowanie spotkań z wolontariuszami (najczęściej podczas długich przerw), zachęcanie uczniów do działania na rzecz innych, wymiana sugestii i pomysłów na pracę wolontariatu,

- przeprowadzenie akcji „znicz” w wyniku którejna opuszczonych i zaniedbanych grobach na pobliskim cmentarzu parafialnym mogły zapłonąć światełka pamięci. Wolontariusze wraz
z Samorządem Uczniowskim nie zapomnieli również o grobach byłych pracowników szkoły: państwa Lerhów, pana Romana Soczka oraz byłego partyzanta Władysława Radzika.

- zorganizowanie apelu z okazji dnia wolontariusza, który w naszej szkole był obchodzony po raz trzeci 5 grudnia.

- wolontariusze wzięli udział w akcji „Rodacy bohaterom” polegającej na zbiórce żywności dla rodaków na Wschodzie organizowanej przez stowarzyszenie „Odra Niemen”.

- udział w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (28 finał zbierał dla dziecięcej medycyny zabiegowej).

 - wizyta z życzeniami świątecznymi wolontariuszy w Domu Pomocy Opieki Społecznej
w Białej Niżnej i pomoc seniorom.

- udział w akcji „Opatrunek na ratunek”;

 • udział w akcji kartka dla medyka i strażaka
 • systematyczne organizowanie spotkań z wolontariuszami (najczęściej podczas długich przerw), zachęcanie uczniów do działania na rzecz innych, wymiana sugestii i pomysłów na pracę wolontariatu;
 • przeprowadzenie akcji „znicz”, w wyniku której na opuszczonych i zaniedbanych grobach na pobliskim cmentarzu parafialnym mogły zapłonąć światełka pamięci. Wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim nie zapomnieli również o grobach byłych pracowników szkoły: państwa Lerhów, pana Romana Soczka oraz byłego partyzanta Władysława Radzika;
 • zorganizowanie apelu z okazji Dnia Wolontariusza, który w naszej Szkole był obchodzony po raz trzeci 5 grudnia;
 • wolontariusze wzięli udział w akcji „Rodacy bohaterom” polegającej na zbiórce żywności dla rodaków na Wschodzie organizowanej przez stowarzyszenie „Odra Niemen”;
  -udział w pierwszej zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  - 28 finał zbierał dla dziecięcej medycyny zabiegowej;
 • wizyta z życzeniami świątecznymi wolontariuszy w Domu Pomocy Opieki Społecznej w Białej Niżnej - pomoc seniorom.

 

 

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest mgr Monika Turska.

Od 1 wrzesnia 2021 r. opiekunem SKW jest mgr Zbigniew Bogusz

Data dodania: 2020-03-12 10:51:05
Data edycji: 2022-08-30 10:56:54
Ilość wyświetleń: 599

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook