Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!!!

 

Nie dane jest nam być wspólnie w tym, jakże radosnym dniu, Dniu Zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020.

Za nami trudny i nietypowy rok szkolny. Epidemia koronawirusa sprawiła, że nauka stacjonarna we wszytkich szkołach na terenie Polski, w tym również w NASZEJ SZKOLE została zawieszona z dnia na dzień. 11 marca to, tak naprawdę ostatni dzień w bieżącym roku szkolnym, który wszyscy nasi Uczniowie wraz z Nauczycielami spedzili w murach Naszej Szkoły.
Od tego dnia cała działalność Szkoły została przeorganizowana i dostosowana do aktualnych potrzeb.

 

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i bardzo trudna sytuacja. System zdalnego nauczania, to duże wyzwanie, nie tylko dla Nauczycieli, którzy musieli wykazać się ogromną kreatywnością oraz umiejętnością wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych, ale także dla Uczniów i ich Rodziców którzy musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Dzięki zaangażowaniu i determinacji Nauczycieli, Uczniów, ale także Rodziców nauka zdalna w Naszej Szkole przebiegała sprawnie i bez większych problemów.

 

Drodzy Uczniowie!

Zapewne były w tym roku szkolnym chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz rzucani byliście na mieliznę, albo na głęboką wodę, ale zawsze kroczyliście do przodu i dzielnie pokonywaliście trudności. Wysokie wyniki w nauce, zwycięstwa w wielu konkursach, zawodach sportowych, występy wokalne, angażowania się w prace na rzecz Szkoły i innych instytucji, akcje charytatywne oraz co jest tak ważne, pomoc koleżeńską to tylko niektóre Wasze osiągnięcia.

Trudne warunki nie pozbawiły Was motywacji do nauki i chęci do osiągnięcia, jak najlepszych wyników, a średnia ocen Szkoły 4,36 jest tego najlepszym dowodem. Aż dwudziestu ośmiu z Was, Uczniów klas IV – VIII otrzymało świadectwo z wyróżnieniem osiągając średnią powyżej 4.75.

 

A teraz trochę statystyki:

Najwyższą średnią 4.72 uzyskała klasa IV - wychowawczyni mgr Maria Kantor - Noga – 8 uczniów otrzymało świadectwo z wyróznieniem. Kolejną bardzo wysoką średnią  4.71 uzyskała klasa V – wychowawczyni mgr Marta Rzemińska – 11 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Trzecią średnią 4,32 uzykała klasa VII – wychowawczyni mgr Anna Gucwa - 5 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. 36 uczniów z klas IV – VIII, czyli zdecydowana wiekszość,  uzyskało wzorowe zachowanie.

 

 

Drodzy Ósmoklasiści!

Mam nadzieję, że lata spędzone wspólnie w murach naszej Szkoły zostaną w pamięci każdego z Was. Wasi Nauczyciele i Wychowawczynie mgr Anna Siedlarz i mgr Agnieszka Rząca – Bętkowska odkrywały w Was talenty, motywowały do działania, wyzwalały do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Jestem przekonana, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko czego nauczyliście się w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku.                                                                               

Życzę Wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas. Życzę Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół oraz - co również bardzo ważne - spotkali życzliwych, a jednocześnie wymagających nauczycieli.

 

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Rozpoczynamy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków.

Nim te wakacje rozpoczniemy, w dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 dziękuję Wszystkim Nauczycielom za entuzjazm, zapał i poświęcenie  z jakim wykonywaliście  Państwo swoje obowiązki, za sumienność, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i koleżeństwo.

Całemu personelowi administracyjnemu, pomocniczemu dziękuję za zaangażowanie  w prace na rzecz szkoły, a wszystkim Rodzicom,  za okazywaną życzliwość i wspieranie Nauczycieli, a także za pomoc w zorganiozowaniu pracy swoich dzieci, a naszych Uczniów, w zupełnie nowych warunkach. 

Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny, niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. Pomimo wszystko, życzę aby czas nadchodzących wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy. Niech spokojny, ale przede wszystkim bezpieczny wypoczynk, da energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

 

Małgorzata Fyda – Wiśniowska

                                                                                                                                                                                                              Dyrektor Szkoły


                                                                                                                                                                                                            

                  

Data dodania: 2020-06-26 19:38:42
Data edycji: 2020-06-26 19:42:40
Ilość wyświetleń: 664

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook