Czcionka:

A+A-

Kontrast:

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

2 października po raz dziesiąty obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do tej akcji edukacyjnej zgłosiło się 5237 szkół z 22 krajów . Najwięcej z Polski – 4980 szkół. Wśród nich również nasza Szkoła.
 
Przygotowania jak co roku, trwały cały tydzień. Rodzice otrzymali ulotki o programie akcji. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu oraz w szkole w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur”. Rozwiązywali łamigłówki matematyczne: „Labirynt z mnożeniem”, „Bystrzak”, „Tarcza z tabliczką mnożenia”. Na korytarzu szkolnym została wykonana również gazetka tematyczna.
 
W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią, egzamin miał nieco inny przebieg. Uczniowie przystępowali do niego w formie pisemnej w swoich klasach, pod czujnym okiem szkolnego koordynatora - Pani Anny Gucwy. Natomiast w komisji egzaminacyjnej, sprawdzającej prace zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” zasiedli uczniowie z klasy IV, również pod nadzorem koordynatora. Do egzaminu przystąpili uczniowie z klas III – VIII i nauczyciele naszej Szkoły– razem 84 osoby. Pozytywnie egzamin zdało 57 osób.
 
Uzyskali oni tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali legitymacje oraz odznaki.
 
Wszystkim dziękujemy za udział, a EKSPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA G R A T U L U J E M Y !!

Data dodania: 2020-10-02 19:00:25
Data edycji: 2020-10-02 20:20:42
Ilość wyświetleń: 210

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook