Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wyniki Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną...

 KIEDY KONKURS DLA DZIECI PRZESTAJE BYĆ KONKURSEM DLA DZIECI…

 

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne święta - Święta Wielkanocne, których nieodłącznym elementem jest zdobienie jajek. W związku z tym, w naszej Szkole został zorganizowany Konkurs na "Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną", która symbolizuje rodzące się życie oraz nadzieję.

 

W konkursie wzięło udział  85 uczniów w trzech kategoriach wiekowych, których prace zostały zaprezentowane na naszym szkolnym Facebooku. Trzeba przyznać, że wszystkie pisanki były piękne i zostały wykonane z dużym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły. Zgodnie z regulaminem konkursu, o wygranej miała zadecydować największa ilość pozytywnych reakcji „lubię to” i „serduszko”. Niestety, nie przypuszczaliśmy, że konkurs wzbudzi tak wiele negatywnych emocji zarówno wśród głosujących Rodziców, jak i u innych osób oddających swój glos.

 

Konkurs, którego celem miało być propagowanie folkloru i tradycji wielkanocnych, pobudzanie inwencji twórczej  oraz promowanie twórczości dziecięcej, stał się momentem, w którym niemal każdy chciał zaistnieć za wszelką cenę. Początkowo z dumą obserwowaliśmy wzrost „lajków” przy każdej z zamieszczonych prac – oczywiście nic nie stało na przeszkodzie, aby osiągnąć go wskutek np. sprawnych, marketingowych działań. Jednak, gdy zauważyliśmy, iż polubienia pochodzą z dość nietypowych kont, zaczęliśmy się przyglądać ich autentyczności.

 

Cała zaistniała sytuacja, do której w dużej mierze przyczyniły się: „duże parcie, żeby mieć jak najwięcej „lajków” oraz dość niestosowne komentarze pod zdjęciami niektórych prac, spowodowały zmianę decyzji organizatorów konkursu w kwestii wyłonienia zwycięzcy.

 

Komisja konkursowa w składzie:

 

Przewodniczący: mgr Zbigniew Bogusz

Czlonkowie: mgr Anna Nykaza- Kruczek

                     mgr Anna Siedlarz

                    mgr Małgorzata Fyda – Wiśniowska

                    mgr Marta Rzemińska

                   mgr Krzysztof Skraba

 

 

PODJĘŁA DECYZJĘ, ŻE NIE ZOSTANĄ WYŁONIENI ZWYCIĘZCY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH I NAGRODZONE ZOSTAJĄ WSZYSTKIE PRACE PRZESŁANE NA KONKURS!

 

Dla każdego uczestnika konkursu czekają nagrody, które zostaną wręczone, gdy tylko wrócimy do zajęć w szkole. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych i Uczniom z naszej Szkoły  bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

 

Data dodania: 2021-03-31 20:38:56
Data edycji: 2021-04-05 19:32:57
Ilość wyświetleń: 512

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook