Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wycieczka klas IV, V, VI i VIII do Zakopanego...

Tatry to najpiękniejsze i najwyższe góry w Polsce. Mnóstwo ciekawych szlaków, wysokich szczytów i widokowych miejsc, które zapierają dech swoimi panoramami sprawiają, że są one miejscem najczęściej wybieranym na szkolne wycieczki.
 
 
13 czerwca br. uczniowie klas IV,V,VI i VIII naszej Szkoły wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się do Doliny Strążyskiej, gdzie oprócz podziwiania tatrzańskich szczytów (zwłaszcza Giewontu) towarzyszył Wszystkim obłędnie pachnący las i melodyjnie szumiący Strążyski Potok. Sama Polana Strążyska okazała się idealnym miejscem, gdzie można było wyruszyć dalej w wyższe partie gór, m. in. na Sarnią Skałę. Nazwa szczytu pochodzi podobno od skałki podobnej do sarny.  Trudno powiedzieć, czy brak było Wszystkim fantazji, ale nikt nie dostrzegł żadnego podobieństwa do tego zwierzęcia. :)
 
Miejscem, na które czekali nasi uczniowie była Wielka Krokiew. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie udało nam się na nią  wyjechać. Ostatnim punktem wyjazdu były Gubałowka i Krupówki, których nie sposób pominąć będąc w Zakopanem. To najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, w których można zakupić pamiątki, pospacerować, a także spróbować zakopiańskich oscypków.
 
 
Słoneczna pogoda, trochę deszczu, a także zatykające dech w piersiach widoki sprawiły, że wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
Data dodania: 2022-06-14 16:43:37
Data edycji: 2022-06-14 16:53:11
Ilość wyświetleń: 367

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej