Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej w Nowym Sączu stały się tradycją. Co roku wiosną, nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 30 kwietnia - przedszkolaki oraz klasa "0" uczestniczyły w takiej wycieczce.
Celem wycieczki było:
  • zapoznanie z praca strażaka,
  • wzbogacenie  wiedzy  przedszkolaków  na   temat   bezpiecznego   zachowania  się  w  domu  i   w przedszkolu,
  • uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków , którzy czekali już na nasze przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy : stołówkę, salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować ćwiczenia strażackie oraz przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.
Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom że:
  • nie wolno: bawić się zapałkami , zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,
  • co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.
  • jak zachować się w razie pożaru ( sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników)
Na koniec przedszkolaki mogły jeszcze popatrzeć na plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu , przymierzyć strażackie hełmy , zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.
A w przedszkolu swoje przeżycia przedstawiły w formie kolorowych prac plastycznych.
 
Data dodania: 2020-03-15 23:21:29
Data edycji: 2020-03-16 17:41:29
Ilość wyświetleń: 760

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej