Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tymczasem w naszym świetlicowie...

Drogie Świetliki!

 

 

Pewnie nie wszyscy to wiedzą, ale 16 kwietnia to Dzień Ochrony Słoni, który obchodzimy na pamiątkę utworzenia 250-hektarowego Elephant Nature Park w Tajlandii Północnej. Bardziej znanym dniem jest Światowy Dzień Słoni obchodzony 12 sierpnia, który został zapoczątkowany przez Elephant Reintroduction Foundation oraz twórców filmu „Powrót do lasu” opowiadającym o powrocie na wolność słoni azjatyckich żyjących w niewoli.

 

Obecnie na świecie żyją dwa gatunki słoni: azjatycki, zwany również indyjskim i afrykański (niektórzy badacze jako osobny gatunek traktują afrykańskiego słonia leśnego).  Słonie są gatunkiem zagrożonym i wpisanym do czerwonej księgi IUCN.

 

Dlaczego są zagrożone? Ponieważ ludzie niszczą ich naturalne siedliska, wycinają drzewa i zajmują coraz więcej terenu pod budowę miast i fabryk. Ale nie tylko to powoduje ich powolne wymieranie. Zapewne słyszeliście o kimś takim jak kłusownik. To oni polują i zabijają słonie dla mięsa, skóry i kości słoniowej. Kość słoniową otrzymuje się z ciosów słonia, a z niej wytwarzana jest biżuteria, figurki, rzeźby czy elementy instrumentów.

 

Co roku ginie ponad 30 tysięcy słoni, a to oznacza, że co 15 minut zabijany jest jeden słoń!!!

 

Nadszedł czas  lepiej poznać słonie, dlatego zachęcamy Was do obejrzenia filmu o tych niezwykłych zwierzętach:

Dla tych co kochają słonie proponujemy spróbować narysować własnego słonia:

 

 

Chyba, że chcecie mieć słonia na szczęście to do jego wykonania  potrzebujecie:  fragmentu wytłoczki po jajku, kolorowy papier , drucika kreatywnego na trąbę i klej. A jak komuś została rolka po papierze toaletowym lub balon, też może spróbować zrobić swojego słonika.

 

 

A może wolicie poukładać puzzle ze słoniami?

 

 

 

 

Miłej zabawy !

 

 

Data dodania: 2021-04-16 07:53:27
Data edycji: 2021-04-16 09:15:01
Ilość wyświetleń: 302

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook