Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Świetlicowe propozycje...

Drogi Świetliki!

 

Czy wiecie, że... 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi? Święto to, znane również jako Światowy Dzień Ziemi, obchodzone jest od marca 1970 roku i jako pierwszy ogłosił je burmistrz San Francisco - Joseph Alioto.  Dzień Ziemi obchodzony miał być zawsze w równonoc wiosenną na półkuli północnej i jesienną na południowej. Wybór daty nie był przypadkowy - dzień trwa wtedy tyle samo co noc, a nasi przodkowie wierzyli, że jest to znak rodzącego się życia. Współcześnie data ta ma symbolizować zacieranie się różnic między ludźmi różnych ras i religii i przypominać nam, że wszyscy dzielimy tę samą planetę. Planetę, która jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej opieki i ochrony. 


Tegorocznym motywem przewodnim  tego wyjątkowwgo dnia jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię”Zapraszamy Was do skorzystania z poniższych linków w których znajdziecie :

 

  • Film edukacyjny pt: "Dzień Ziemi":

https://www.youtube.com/watch?v=kdSG0TK7kBc&ab_channel=EduKredka

 

  • Piosenki:

 "Ziemia, wyspa zielona"

https://www.youtube.com/watch?v=_SKe11ntnGc&t=9s&ab_channel=WszystkoNaRaz

" Nasza planeta- Śpiewające Brzdące"

https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I&feature=emb_rel_end&ab_channel=%C5%9Apiewaj%C4%85ceBrzd%C4%85ce-Piosenkidladzieci

 

Zapraszamy Was również do zapoznania się z prezentacją z której dowiecie się m.in. jak zrobić zdrowy zielony koktajl lub zieloną  kanapkę. Znajdziecie tam również propozycję prac plastycznych oraz pójdziecie na zielony spacer po stolicy.


https://view.genial.ly/607eeb414298ce0d07463a37?fbclid=IwAR3bgQeBP-OefiGWxm3VlepbQHBoUHouxfHi6p7J4mAa811DPF59tIWiIDw

 

 

PAMIĘTAJCIE!  Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

 

 

 

 

Data dodania: 2021-04-21 20:37:26
Data edycji: 2021-04-21 20:57:48
Ilość wyświetleń: 372

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook