Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Wody 2024...

Woda to życie! Woda to skarb! Woda to żywioł! Jest potrzebna do życia wszystkim organizmom na Ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Potrzebuje jej zarówno słoń jak i bakteria. Nie można jej niczym zastąpić. Aby być zdrowym, każdy z przeszło siedmiu miliardów ludzi na naszej planecie musi codziennie wypić dwa i pół litra wody.

 

Przywykliśmy, że woda "to coś", do czego mamy stały dostęp. Na co dzień raczej nie zastanawiamy się nad tym, że może nam jej zabraknąć. A jednak! Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my w naszej Szkole, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość na temat globalnych wyzwań wodnych.

 

 

Hasło tegorocznej kampanii brzmiało „Woda dla pokoju”. Hasło, które skłoniło zarówno przedszkolaków jak również wszystkich uczniów naszej Szkoły do refleksji nad rolą wody w budowaniu pokoju i harmonii na naszej planecie. Bo trzeba zdać sobie sprawę, że woda, oprócz swoich fizyczno – chemicznych właściwości, ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi!!!  Tak! Ten niezastąpiony związek łączy nas wszystkich. Jest czynnikiem pokoju lub przyczyną konfliktów.

 

 

Pamiętajmy, że każda kropla się liczy, i tylko razem możemy zadbać o przyszłość wody i życia na Ziemi oraz przyczynić się do budowy pokoju na świecie!!!

Data dodania: 2024-03-21 14:51:02
Data edycji: 2024-03-23 07:07:29
Ilość wyświetleń: 442

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej