Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

8 maja obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Prezentujemy siłę społeczności złożonej z ludzi niosących pomoc w sytuacjach ekstremalnych oraz w ramach codziennych obowiązków. Co roku Czerwony Krzyż pomaga ponad 180 milionom ludzi na całym świecie poprzez programy stworzone dla lokalnych społeczności, pomoc humanitarną w czasie klęsk i katastrof oraz w wielu sytuacjach daje nadzieję na lepsze jutro.
 
W naszej placówce działa Szkolne Koło PCK, które liczy 14 uczniów z klas VII i VIII. Członkowie koła chętnie włączają się w akcje charytatywne niosące pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym i biednym. Współpracują z fundacjami : „Pomóż i Ty”„Razem łatwiej” i „Zdążyć z pomocą”.
Szkolne koło PCK co roku organizuje szkolny konkurs pt. ,,Ratujemy życie”, opiekuje się też apteczką szkolną i uzupełnia ją w brakujące środki opatrunkowe.
 
Pamiętajmy, że Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na zawsze zapisał się w wielkiej księdze historii świata i że miliardy ludzi na świecie są z nim związane!
 
 
 
Data dodania: 2020-05-08 11:03:18
Data edycji: 2020-05-08 11:08:46
Ilość wyświetleń: 432

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej