Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Świadomość swoich emocji...

Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

 

 

Czas izolacji od innych przedłuża się o kolejne tygodnie. Zdecydowanie sytuacja ta zmieniła sposób naszego funkcjonowania. Od kilku tygodni jesteśmy zamknięci w domach, niezwykle trudno przyzwyczaić się do tej sytuacji. Możemy z tym walczyć, co będzie wywoływało u nas jeszcze większą frustrację albo zaakceptować, bo to teraz jest  nasza rzeczywistość, innej na razie nie mamy.

W naszym  codziennym funkcjonowaniu warto ustalić pewne reguły, które należy przestrzegać, np. że kiedy rodzice pracują, a dzieci się uczą, staramy się sobie wzajemnie nie przeszkadzać. Warto też wstawać o stałych porach, zadbać o wygląd, ubrać się. Chodzi o to, aby o siebie zadbać. Tworzymy w ten sposób namiastkę regularnego, normalnego życia. To wpłynie znacznie bardziej pozytywnie na nasze dobre samopoczucie. Wcale nie jest tak, że lenistwo przynosi pozytywne emocje. Gdy się zbytnio przedłuża, prędzej doprowadzi nas do frustracji i agresji.

W życiu codziennym towarzyszy nam mnóstwo emocji.

Mamy bardzo bogatą paletę odczuć: niektóre są przyjemne a część niestety nie. Ale wszystkie są nam bardzo potrzebne.

 

Pamiętajcie!

Rozmawiajcie ze sobą o tym co odczuwacie w chwili przeżywania różnych emocji, nazywajcie je. Gdyby się zdarzyło, że nie macie z kim porozmawiać o tym co  jest dla Was trudne lub podzielić się radością, bądź po prostu porozmawiać  to ja jestem do Waszej dyspozycji- piszcie za pomocą komunikatora Messenger (Anna Nykaza- Kruczek) lub poczty elektronicznej annanykazakruczek458@gmail.com

 

Anna Nykaza - Kruczek

Pedagog Szkolny

 

 

 

 A oto przykładowa lista  emocji i uczuć.

 

Data dodania: 2020-04-27 12:47:15
Data edycji: 2020-04-27 12:53:41
Ilość wyświetleń: 304

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook