Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Rajd Szlakami 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK.

 
W dniach od 14 do 16 czerwca br. odbywa się XIV Rajd Szlakami 1PSP AK – Grybów, Beskid Sądecki organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. XIV edycja Rajdu wiedzie Szlakami 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.
 
 
Rajd to inicjatywa skierowana przede wszystkim do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Podhala i Małopolski. Przekazane informacje o tym, jak Polacy walczyli o niepodległość w latach 1939 - 1945 i jak funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne na przykładzie 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK, który w drugiej połowie 1944 r. był jedną z największych i najlepiej zaopatrzonych jednostek podziemia w tym rejonie Małopolski to niesamowita lekcja historii. A możliwość przejścia w górach śladami partyzantów, odwiedzenie ich kwater i obozów, zapoznanie się z wyposażeniem i umundurowaniem używanym przez żołnierzy 1PSP AK to dodatkowa przygoda.
 
Nasi Uczniowie uczestniczyli w drugim dniu tego Rajdu. Brali udział w grze miejskiej oraz terenowej, podczas których musieli wykonać kilka zadań związanych z okresem 1939 - 1945. Poznali także historię powiatu sądeckiego, miasta i gminy Grybów oraz powiatu gorlickiego. Piękna pogoda, niesamowite widoki sprawiły, że pokonanie prawie 15 kilometrów nie było tak uciążliwym zadaniem, jak się na początku wydawało .?
Data dodania: 2024-06-16 14:50:53
Data edycji: 2024-06-20 23:21:26
Ilość wyświetleń: 57

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej