Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Polski Czerwony Krzyż

rok szkolny 2021/2022

Szkolne koło PCK liczy 26 uczniów z klas VII-VIII. Na spotkaniach uczniowie poznają między innymi zasady działania Polskiego Czerwonego Krzyża , promowany jest  zdrowy styl życia, jak radzić sobie w okresie pandemii oraz jak unikać zagrożeń wynikających z uzależnień.  Uczą  się też, jak ważne w życiu jest dostrzeganie potrzeb   innych     osób,     zwłaszcza  chorych,  niepełnosprawnych, samotnych i jaką wartość ma pomaganie takim osobom.

 Członkowie koła chętnie włączają się do akcji charytatywnych.  Współpracują  z  fundacjami : „Pomóż  i  Ty”,  „Razem  łatwiej”  i „Zdążyć z pomocą”.  

Rozprowadzili  cegiełki  na  kwotę  207  zł,  pomagając  w  ten  sposób 10-letniemu Kacprowi, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Razem z Szkolnym Kołem Wolontariatu wzięli udział w  ogólnopolskiej    akcji   „ Góra Grosza 2021 ” i  zorganizowali  oraz   przeprowadzili  ją  wśród  uczniów  naszej  szkoły. Podsumowanie akcji nastąpi w II okresie.  Zebrane pieniądze    zostaną  przekazane  dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Szkolne  koło  PCK  opiekuje  się  też  apteczką  szkolną, przygotowuje ją na wyjazdy klasowe i wycieczki szkolne oraz  uzupełnia  w brakujące środki opatrunkowe.

 

 

rok szkolny 2020/2021

Do  Szkolnego Koła PCK należy 17 uczniów z klas VII – VIII.

Organizacja ta kształtuje między innymi u uczniów wrażliwość, otwartość na potrzeby osób chorych, niepełnosprawnych i biednych. Od kilkunastu lat  współpracuje   z  fundacjami : „Pomóż  i  Ty”,  „Razem  łatwiej”  i „Zdążyć z pomocą”. W ramach akcji „Szkoło Pomóż
i Ty”, rozprowadzono  cegiełki  na  kwotę  160  zł,  pomagając  w  ten  sposób w rehabilitacji chorego Błażeja.

Na spotkaniach członkowie koła poznawali choroby XXI wieku i główne przyczyny ich występowania. Promowany był zdrowy styl życia, w którym główną  rolę  odgrywa  ruch,   aktywny  wypoczynek,  uprawianie  sportu i właściwe odżywianie się.

Szkolne  koło  PCK  opiekuje  się   apteczką  szkolną. W drugim półroczu zakupiono  brakujące środki opatrunkowe. Przygotowuje też apteczkę na wycieczki szkolne.         

 

 

rok szkolny 2019/2020

Szkolne Koło PCK liczy 14 uczniów z klas VII i VIII.

Na spotkaniach omawiane są między innymi tematy: jak zdrowo się  odżywiać,  wpływ  nałogów na rozwój i zdrowie człowieka, choroby XXI wieku, oraz dlaczego warto pomagać biednym i chorym.

Członkowie koła chętnie włączają się do akcji charytatywnych niosących pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym
i biednym.  Współpracują   z  fundacjami : „Pomóż  i  Ty”,  „Razem  łatwiej”  i „Zdążyć z pomocą”.  

W roku szkolnego 2019/2020 członkowie Szkolnego Koła PCK rozprowadzili  cegiełki  na  kwotę  200  zł,  pomagając  w  ten  sposób Bartkowi, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i jest po operacji kręgosłupa.   Włączyli się również do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” i  zorganizowali  oraz   przeprowadzili  ją  wśród  uczniów  naszej  Szkoły. Zebrane pieniądze  w kwocie 540,82 zł. zostały przekazane dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Szkolne  koło  PCK  opiekuje  się  też  apteczką  szkolną  i uzupełnia ją w brakujące środki opatrunkowe.

 

Opiekunem Szkolnego Koła PCK jest mgr Anna Gucwa

Data dodania: 2020-03-15 18:58:42
Data edycji: 2022-02-02 14:12:32
Ilość wyświetleń: 476

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook