Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Podumowanie I spotkania partnerskiego Erasmus+ w Portugalii...

 
" You start first, then wait for the others".
 
 
 
Tyle o niej wiedzieliśmy... Tyle o niej słyszeliśmy... Tyle marzyliśmy żeby ją zobaczyć...  Mowa o wizycie w magicznej PORTUGALII, która otworzyła serię spotkań w państwach partnerskich uczestniczących w projekcie Erasmus + ".
 
 
W dniach 07.11 - 13.11.2021 r. pięciu uczniów z naszej Szkoły (Dominika Krok, Paweł Niemiec, Katarzyna Krok, Ewa Radzik i Julia Wierzchanowska) wraz z opiekunami (Panią Dyrektor Małgorzatą Fyda - Wiśniowską oraz Panią Agnieszką Rząca – Bętkowską) w ramach wymiany partnerskiej reprezentowali naszą Szkołę w Portugalii. Program wizyty, zresztą jak w większości tego typu wymian był bardzo bogaty. Zakładał z jednej strony realizację konkretnych zadań zawartych w projekcie, z drugiej wypełniony był dużą ilością aktywności, których celem było przybliżenie bogactwa wielowiekowej kultury Portugalii, jako znaczącej części naszej wspólnej kultury Europejskiej. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie uczestniczyli w wielu zajęciach i warsztatach zorganizowanych na terenie tamtejszej Szkoły i poza nią. Wszyscy mieli okazję poznać ten cudowny kraj i „zanurzyć” się w innej kulturze.
 
 
Trzeba przyznać, że podróż zaowocowała nieocenionymi dla uczniów odkryciami, kształceniem kompetencji językowych, inspirującymi wnioskami i oczywiście nowymi przyjaźniami. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd zagraniczny i na pewno zapamiętają go jako miłe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Muśnięci słońcem i z uśmiechem na twarzy - zarówno uczniowie jak i opiekunowie - powrócili do kraju jednomyślnie stwierdzając, że choć Portugalia jest daleko to warta jest wysiłku, żeby tam dotrzeć!
 
 
Adeus Portugal! [Żegnaj Portugalio!]
 
 
A najbliższe spotkanie partnerskie? Już za sześć miesięcy w Turcji!
 
 

 

Data dodania: 2021-11-17 17:36:38
Data edycji: 2021-11-24 16:17:26
Ilość wyświetleń: 237

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej