Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podarujmy serce Matyldzie...

 

WSPIERAMY, POMAGAMY!

 

Drodzy Rodzice oraz  Uczniowie!

 

 

Od kilku miesięcy, w telewizji publicznej oraz mediach społecznościowych pojawia się informacja o ciężkiej chorobie półrocznej Matyldy Różak. Dziewczynka, której rodzina pochodzi z terenów Zakopanego i  Sądecczyzny,  urodziła się z niezwykle rzadką wadą serca i bez operacji wkrótce umrze. Niestety zadania "naprawy" jej serca nie chce się podjąć żaden szpital w całej Europie. Na podjęcie tego wyzwania są gotowi tylko kardiolodzy dziecięcy z Kalifornii w USA. Ale tu pojawi się kolejny problem. Koszt operacji i transportu Matyldy za ocean to aż 7,5 mln zł.

 

 

Śledząc media społecznościowe widać, jak rośnie liczba ludzi dobrej woli, którzy starają się znaleźć sposób na uratowanie życia dziewczynki. Tysiące złotych wpływają na konto Matyldy, dzięki zbiórkom prowadzonym przy kościołach w diecezji tarnowskiej, kiermaszom ciast, czy różnym koncertom. Na Facebookowej grupie "Armia dla Matyldy" prowadzone są również liczne licytacje.

 

Liczy się  każda złotówka, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej Szkole w dniach  18 do 28 lutego br. organizuje zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć Rodziców Matyldy w zebraniu ogromnej kwoty potrzebnej na operację.

 

 

Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich uczniów i ich Rodziców oraz nauczycieli, aby otworzyli swoje serca. Dziękujemy już dziś każdemu za każdą, nawet najmniejszą kwotę!

 

Razem możemy im dać szansę!

 

Link do zbiórki charytatywnej również na stronie:  https://www.siepomaga.pl/serduszko-matyldy

 

 

 

 

Data dodania: 2022-02-17 08:28:27
Data edycji: 2022-02-17 08:47:55
Ilość wyświetleń: 249

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook