Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Plenerowe obchody Dnia Patrona Szkoły...

 

17 października br. w ramach Święta Patrona Szkoły Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie klas IV - VIII udali się na pieszą wycieczkę do „Wielkiego Lasu” gdzie znajduje się Krzyż będący niesamowitą „pamiątką” po II wojnie światowej i żołnierzach Armii Krajowej. Po dotarciu do celu Pani Dyrektor Szkoły powitała całą społeczność uczniowską, wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Szkoły oraz wysłuchali ważnych wiadomości historycznych dotyczących Armii Krajowej, które przekazała opiekunka Szkolnego Klubu AK i zarazem nauczycielka historii Pani Marta Rzemińska.

 

Cała uroczystość miała formę plenerowego pikniku, a jesienny las sprzyjał nie tylko nostalgii oraz przemyśleniom, ale także zachwycał wszystkich mnogością barw. Wszystko mieniło się od kolorów złota, purpury, rudości, brązu…po  prostu bajka! Młodzi grzybiarze z zapałem przeszukiwali zagajniki i zarośla w poszukiwaniu darów „Wielkiego Lasu”. Udało się napotkać wiele ciekawych gatunków grzybów, m.in. borowiki szlachetne, maślaki żółte, koźlarze jak i całe mnóstwo muchomorów. W drodze powrotnej wszyscy dotarli do domu Państwa Orleckich,  gdzie wśród „cudownych okoliczności przyrody” zaplanowane zostało ognisko. Oczywiście, jak to przy ognisku, nie zabrakło kiełbasek i wielu innych przysmaków.

 

 

Pogoda dopisała, czas „nie gonił”, zbieracze grzybów zadowoleni! Plenerowe obchody Dnia Patrona Szkoły należy uznać za bardzo udane!

 

 

*Zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości”.

 

 

 

 

Data dodania: 2022-10-17 18:11:57
Data edycji: 2022-10-17 18:20:12
Ilość wyświetleń: 373

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej