Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pasowanie na Czytelnika 2022...

 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona szkolnych czytelników. To właśnie dzisiaj, 8 listopada 2022 nasi pierwszoklasiści rozpoczęli „niezwykłą przygodę z książką” w bibliotece szkolnej.

 

 

Na początku spotkania klasa I uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy V oraz Panią Bibliotekarkę mgr Agnieszkę Rząca - Bętkowską. Pierwszoklasiści dowiedzieli  się między innymi jak powstaje książka i jak należy o nią dbać, poznali regulamin i zasady funkcjonowania biblioteki, a w ramach zabawy rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami i baśniami, wierszami oraz legendami. Później wszyscy złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał opowiadanie "Pilot i ja" polecane jako lektura szkolna dla II klasy Szkoły podstawowej, a także niepowtarzalne ręcznie robione zakładki do książek.

 

 

 

Kochani Pierwszoklasiści!

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze szkolnych zbiorów bibliotecznych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tam ciekawą dla siebie książkę.

 

Do zobaczenia w bibliotece!

Data dodania: 2022-11-08 20:47:43
Data edycji: 2022-11-10 17:57:25
Ilość wyświetleń: 105

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook