Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Pasowanie na Czytelnika 2022...

 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona szkolnych czytelników. To właśnie dzisiaj, 8 listopada 2022 nasi pierwszoklasiści rozpoczęli „niezwykłą przygodę z książką” w bibliotece szkolnej.

 

 

Na początku spotkania klasa I uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy V oraz Panią Bibliotekarkę mgr Agnieszkę Rząca - Bętkowską. Pierwszoklasiści dowiedzieli  się między innymi jak powstaje książka i jak należy o nią dbać, poznali regulamin i zasady funkcjonowania biblioteki, a w ramach zabawy rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami i baśniami, wierszami oraz legendami. Później wszyscy złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał opowiadanie "Pilot i ja" polecane jako lektura szkolna dla II klasy Szkoły podstawowej, a także niepowtarzalne ręcznie robione zakładki do książek.

 

 

 

Kochani Pierwszoklasiści!

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze szkolnych zbiorów bibliotecznych. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tam ciekawą dla siebie książkę.

 

Do zobaczenia w bibliotece!