Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ochrona środowiska to sprawa dla mnie bardzo bliska...

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Dzień ten ma uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego, które nieustająco ulega zmianom.
Część z tych zmian trudno nam przewidzieć, ale na wiele mamy wpływ.  Musimy zdać sobie sprawę,  że żyjemy na ekologiczny kredyt i każdego roku zużywamy o ponad połowę więcej zasobów niż nasza Ziemia jest w stanie odtworzyć. Dzieje się tak dlatego, że "konsumujemy" coraz więcej naturalnych zasobów jak np. drzew, ryb i owoców morza, emitujemy coraz więcej zanieczyszczeń i dwutlenku węgla, produkujemy coraz więcej śmieci, a także coraz częściej betonujemy tereny zielone.

 

 

Drodzy Uczniowie!

Każdy z Was ma siłę i moc, by chronić środowisko. Dlatego właśnie dzisiaj warto zastanowić się co możemy zrobić dla Ziemi i zachęcić do tego swoich znajomych i przyjaciół. Rozejrzyjcie się wokół siebie a dostrzeżecie, jaki piękny jest świat
i jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu.:)
Wystarczy wybrać się na spacer i posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy pojechać do pracy rowerem. Możemy również oszczędniej gospodarować wodą i prądem w naszym domu.


Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc błękitnej planecie i włączyć oszczędzanie na własną domową miarę!

 

Data dodania: 2020-06-04 20:59:17
Data edycji: 2020-06-04 21:58:24
Ilość wyświetleń: 217

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook