Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Narodowe Święto Niepodległości w naszej Gminie...

 

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Rokrocznie jest obchodzone 11 listopada, a w organizację wydarzeń upamiętniających zdarzenia z 1918 roku angażują się Samorządy oraz Instytucje kultury w całym kraju.

 

W dniu dzisiejszym Pani Dyrektor Szkoły oraz Poczet Sztandarowy pod opieką Wychowawczyni klasy VIII wzięli udział w wyjątkowych, Gminnych  Obchodach 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Binczarowej. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz na cmentarz Żołnierski z I Wojny Światowej, gdzie przybyłe na tę okoliczność liczne delegacje, złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Wspólne „świętowanie niepodległości” zakończyło się w Szkole Podstawowej, gdzie miała miejsce część artystyczna w wykonaniu uczniów. Całodniowym obchodom towarzyszyła wystawa w Filii GOK w Binczarowej pod hasłem „ Historia Oręża Polskiego”.

 

 

Uroczyste obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się także pod Pomnikiem w Parku Miejskim w Grybowie. W tym dniu delegacja z naszej Szkoły również uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej w Grybowie oraz złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem „ Ofiar Faszyzmu”.

Data dodania: 2022-11-11 16:00:48
Data edycji: 2022-11-11 16:08:40
Ilość wyświetleń: 155

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej