Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mikołajkowa wizyta w Bibliotece Publicznej...

 

 

 

 „Umysł nie jest naczyniem, które trzeba wypełnić,

lecz ogniem, który trzeba rozniecić” .

/Plutarch/

 

 

 

 

Pierwszy śnieg, delikatny mróz i nadchodzące Mikołajki są zawsze świetną okazją do tego, aby promować czytelnictwo i Bibliotekę. 30 listopada br. uczniowie klas I – III udali się z Mikołajkową  wizytą  do Gminnej Bibliotece Publicznej - Filia Gródek. Poczas spotkania każdy uczeń otrzymał od Pani Bibliotekarki Ewy Durlak naklejki „Super Czytelnika” i „Super Czytelniczki”  oraz oryginalne mikołajkowe zakładki do książki.

 

W trakcie spotkania klasa II zaprezentowała wszystkim prowadzone przez siebie dzienniczki czytelnicze, w których uczniowie wpisują przeczytane książki i rysują do nich ilustracje. Pani Bibliotekarka oraz Panie Wychowawczynie uświadomiły dzieciom, że systematyczne ćwiczenia czytania  ( ok. 20 minut dziennie) przekładają się na szybkość i płynność tej niezwykle ważnej umiejętności.

 

W trakcie spotkania Pani Biblioterkarka w ramach projektu " Z ekologia na Ty" przeczytała wszystkim fragment książki z przyroda w tle pt. „Chrońmy naszą planetę” autorstwa Emilie Beaumont.

 

Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a większość uczniów zdała sobie sprawę, że człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Trzeba od najmłodszych lat rozbudzać  "w sobie" zapał do książek.  :)

 

Data dodania: 2022-12-01 16:28:49
Data edycji: 2023-05-10 14:50:23
Ilość wyświetleń: 186

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook