Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych...

 

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej Szkole dzień ten jest i zawsze będzie dniem szczególnym. Może dlatego, że bliskie są nam dzieci z niepełnosprawnością, które uczyły się kiedyś w naszej Szkole. W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przyjęły formę akcji informacyjnej, przypominającej, że choć są takie osoby wśród nas, mają one takie same potrzeby jak my i chcą być traktowane na równi z pełnosprawnymi osobami.

 

Podczas lekcji wychowawczych Wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechniali ideę tolerancji, otwartości i szacunku dla „ inności”.

 

Pamiętajmy o niepełnosprawnych nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia. Postarajmy się, żeby czuli się z nami akceptowani. Traktujmy ich, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano. Jak napisała kiedyś znana aktorka filmowa i teatralna Anna Dymna: „ (…) osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”.

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2021-12-02 21:25:47
Data edycji: 2021-12-02 21:28:36
Ilość wyświetleń: 529

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook