Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Muzeów...

CZY WIESZ, ŻE… 18 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika?!
 
Międzynarodowy Dzień Muzeów to święto ustanowione w 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums) działającą przy UNESCO. Dla muzeów to doskonała okazja do wywiązania się z zadań na rzecz społeczeństwa i jego rozwoju oraz zwrócenia uwagi na wyzwania, przed którymi stają muzealnicy. Co roku rada przygotowuje szereg propozycji związanych z międzynarodowym świętem oraz proponuje temat przewodni. W tej edycji ICOM zachęca muzea do zintensyfikowania aktywności proponowanych w sieci, a także skoncentrowania się na kwestiach związanych z równością – zwłaszcza w zakresie różnorodności i integracji społecznej – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej ICOM.
 
 
Drodzy Uczniowie!
Z Międzynarodowym Dniem Muzeów ściśle związana jest również Noc Muzeów organizowana zazwyczaj w weekend poprzedzający 18 maja. Mimo trudnej sytuacji oraz decyzji o odwołaniu tegorocznej Nocy Muzeów – Muzea i Muzealnicy chcą być – i są – blisko ludzi. 
Dlatego zapraszamy Was do skorzystania z bogatej oferty muzeów w Polsce i na świecie w formie wirtualnego spaceru. Odwiedzaliście już w ten sposób któreś muzeum?  Jeżeli nie, zapraszamy!
 
Oto nasze propozycje:
 
 
3) Kopalnia Soli w Wieliczce: https://www.ai360.pl/panoramy/278
 
4) Muzeum Auschwitz-Birkenau : http://panorama.auschwitz.org/
 
5) British Museum w Londynie: https://britishmuseum.withgoogle.com/
 
Data dodania: 2020-05-17 22:45:37
Data edycji: 2020-05-17 23:00:53
Ilość wyświetleń: 325

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook