Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji...

4 czerwca na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji.
 
Święto to zostało ustanowione przez ONZ 19 sierpnia 1982 r. Do jego ustanowienia doszło w wyniku protestu ONZ i organizacji z nią współpracujących, wobec zamordowania dużej liczby dzieci palestyńskich i libańskich podczas izraelskich aktów agresji.
 
Pomimo, iż od tego czasu minęło już niemal 40 lat, problem agresji wobec dzieci wciąż jest zatrważająco aktualny i naglący. Dzieci wciąż są nie tylko przypadkowymi ofiarami konfliktów zbrojnych, padają również ofiarami celowych ataków. Zmuszane są do służby wojskowej, ciężkiej niewolniczej pracy, są wykorzystywane seksualnie, a także bite czy dręczone psychicznie.
 
Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji ma zwracać uwagę na każdą przemoc wobec najmłodszych.
 
Mimo powszechnej świadomości i ustanowieniu Konwencji o Prawach Dziecka, które powinny chronić dzieci we wszelki możliwy sposób, nadal w wielu miejscach na świecie te prawa są naruszane i najmłodsi są codziennie krzywdzeni. Problem ich bezpieczeństwa często obejmuje nie tylko konflikty zbrojne, ale także sprawy rodzinne lub szkolne. Największym problemem jest jednak zaniedbanie ze strony dorosłych, którzy powinni te dzieci chronić.
 
ONZ w tym dniu przypomina nam, abyśmy nie byli obojętni na krzywdę dzieci, to my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za los każdego młodego człowieka, który często nie ma szansy na obronę ani wsparcie.
 
Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji to smutna okazja. Dzieci są bardzo często bezbronne wobec przemocy - zarówno domowej, jak i tej na większą skalę. Wiele z nich doświadcza psychicznej bądź fizycznej agresji.
 
Reagujmy na agresywne zachowania w naszym otoczeniu. Jeżeli jesteśmy świadkami przestępstw, nie pozostawajmy obojętni.
 
 
 
 
 
 
 
Data dodania: 2020-06-03 21:39:17
Data edycji: 2020-06-03 21:43:37
Ilość wyświetleń: 208

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook