Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

W 2020 roku Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy przypada na 2 października.

 

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy  został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2007 roku, które wezwało wszystkie członkowskie państwa oraz międzynarodowe organizacje do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Celem inicjatywy jest promowanie idei życia bez przemocy oraz upowszechnianie tolerancji w społeczeństwie światowym.

 

Czym jest przemoc? Przemoc to intencjonalne działanie, które powoduje u drugiej osoby poczucie cierpienia oraz krzywdy. Przemoc pojawia się, gdy osoba ma wyraźną przewagę nad ofiarą, a jej działania naruszają prawa oraz dobra osobiste osoby pokrzywdzonej. Niestety, przemoc wciąż jej stosowana, zwłaszcza wobec słabszych grup społecznych, na przykład osób starszych, chorych, kobiet i dzieci. Przemoc domowa nadal jest zjawiskiem powszechnym. Na świecie więcej kobiet w wieku od 15 do 44 lat traci życie w wyniku przemocy, niż na skutek chorób nowotworowych, malarii lub wypadków drogowych. Według danych policji, rocznie około 75 tysięcy osób jest ofiarami przemocy domowej. Z realizowanych badań opinii publicznej wynika, że około 10-12% dorosłych Polaków doświadczyło lub wciąż doświadcza przemocy. Jej konsekwencje dotykają prawie każdą dziedzinę życia. Przemoc nie tylko oznacza ból fizyczny, ale przede wszystkim cierpienie psychiczne i może doprowadzić do prób samobójczych ofiary.

 

Trudno uciec od przemocy, jest ona, bowiem wszędzie – na ulicy, w szkole, w telewizji. Warto, więc stawiać jej czoła, reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda. Każdy z nas jest inny. Każdy ma prawo do miłości. Wszyscy jesteśmy ważni i potrzebni!

Żyjmy tak, aby innym było z nami dobrze!

           

PAMIĘTAJ  PRZEMOC BOLI !!!

 

 

 

Data dodania: 2020-10-01 19:52:34
Data edycji: 2020-10-01 20:48:58
Ilość wyświetleń: 570

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej