Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konwencja Praw Dziecka - Tolerancja i przeciwdziałanie dyskryminacji...

 

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Mimo, że w tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, w naszej Szkole świętowaliśmy go w poniedziałek 21 listopada.

 

 

Dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - VIII był to bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.  Ubrani na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, wspólnie z Panią Pedagog omawiali Konwencję o Prawach Dziecka oraz rozmawiali o dziecięcych prawach i przywilejach. Smutny jest fakt, że nie dla wszystkich dzieci na świecie los jest jednakowo szczęśliwy. Uczniowie mieli możliwość porównać swoją rzeczywistość z tą w krajach rozwijających się, w których prawa dzieci nie są respektowane!

 

 

Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat edukować w  kwestii! Ważne jest, by znać prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka, by mieć ich pełną świadomość i umieć reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania. Przecież każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – PRAWA DZIECKA!  Niestety… czasem tak rzadko jesteśmy tego świadomi.

Data dodania: 2022-11-21 16:09:57
Data edycji: 2022-11-21 16:13:29
Ilość wyświetleń: 58

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook