Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Dnia 4 października obchodzony był IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Do akcji zgłosiło się 5860 szkół z 33 państw, w tym z Polski aż 5399 szkół.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które promuje zabawową formę uczenia się matematyki. Pomysłodawcą akcji ŚDTM jest Andrzej Grabowski, założyciel wydawnictwa.
Już od kilku lat w akcji tej bierze udział nasza Szkoła. Przez tydzień uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia w formie zabawowej m.in. "Hasło dnia", rozwiązywali szyfrogramy, łamigłówki o tematyce tabliczki mnożenia.  ŚDTM rozpoczął się apelem, na którym Pani Dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia, a następnie Koordynatorka mgr Anna Gucwa przedstawiła regulamin egzaminu. W dwóch komisjach egzaminacyjnych zasiedli uczniowie z klasy IV oraz Pani Dyrektor i Koordynator. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas III - VIII oraz nauczyciele - razem 85 osób. Do sprawdzania "tabliczkowej wiedzy" wszyscy podeszli bardzo ambitnie. Niestety nie wszystkim dopisało szczęście, niektórzy przystępowali do poprawki, inni stwierdzili, że do egzaminu przystąpią za rok. 55 osób pomyślnie zdało egzamin, a tym samym uzyskało tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Otrzymali oni certyfikat i odznakę.
Wszystkim dziękujemy za udział.
EKSPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA G R A T U L U J E M Y !

Data dodania: 2019-10-18 00:41:37
Data edycji: 2020-03-14 20:49:02
Ilość wyświetleń: 502

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej