Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Informacja dla Rodziców

Szanowni Rodzice!

 

Jutro rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny 2020/2021.

W dobie epidemii koronawirusa organizacja pracy w naszej Szkole zostanie dostosowana do wymogów reżimu sanitarnego. To trudny okres nie tylko dla nas dorosłych, ale przede wszystkim to niecodzienny czas dla naszych Uczniów.

Jak dobrze Państwo wiecie, nasza Szkoła to budynek, posiadający niewystarczająca ilość klas lekcyjnych, niewielki metraż na korytarzach szkolnych, brak przestronnych szatni i toalet.  Zachowanie  więc odpowiedniego dystansu społecznego i tym samym utrzymanie wszystkich wymogów sanitarnych w tych warunkach, będzie dla całej społeczności szkolnej nie lada wyzwaniem.

 

Dlatego też rekomenduje noszenie maseczek przez uczniów i nauczycieli w miejscach na terenie Szkoły, gdzie utrzymanie dystansu społecznego będzie utrudnione.

Proszę również, abyście Państwo nie lekceważyli naszych wymagań i uczulali swoje dzieci, aby dbały nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych na terenie Szkoły.

 

Nasza Szkoła stała zawsze dla Państwa otworem, byliśmy zaszczyceni, gdy mogliśmy Was gościć  w „naszych progach”. Obecnie ze względu na obostrzenia, jedynym możliwym sposobem kontaktu z Państwem jest droga mailowa lub kontakt telefoniczny. Dlatego bardzo Państwa proszę, o załatwianie wszelkich spraw przez dziennik elektroniczny, email szkoły sp_grodek@interia.pl lub telefon 18 447 47 11. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach pracy sekretariatu, czyli od godz. 7.00 do godz. 15.00.

 

Odprowadzając dzieci do oddziałów przedszkolnych czy też do Szkoły, niestety nie możecie Państwo wejść do budynku. Dzieci przedszkolne będą odbierane sprzed ganku przy WEJŚCIU PRZEDSZKOLNYM przez  Panią Katarzynę, natomiast dzieci do grupy „0” przez Panią Magdalenę przy WEJŚCIU NR I. Bardzo proszę, aby dzieci z oddziałów przedszkolnych przyprowadzać  punktualnie o godz. 8.00. Po skończonych zajęciach wychowawczyni lub nauczyciele uczący będą wyprowadzać dzieci do wyjścia  o godz. 13.00.

 

Uczniowie z klasy I będą odbierani przez wychowawczynię, lub nauczycieli uczących w tej klasie codziennie, od godz. 7.45 przy WEJŚCIU NR 2, a po skończonych lekcjach sprowadzani i przekazywani rodzicom, czekającym na podwórku.

Uczniowie pozostałych klas przychodzą zgodnie z podziałem godzin, jeśli rozpoczynają lekcję o 8.00, to bardzo proszę, aby przychodzili kilka minut przed dzwonkiem. To samo tyczy się uczniów, którzy rozpoczynają lekcję później. Godzina dzwonka rozpoczynającego lekcję, jest czasem właściwym do przyjścia do szkoły.

 

W bieżącym roku szkolnym ulegną zmianie godziny zajęć edukacyjnych oraz przerw lekcyjnych.

Nie będzie tzw. porannej świetlicy ( od 7.00 do 8.00), jedynie po zakończonych lekcjach, codziennie od godz. 11.35 do godz. 14.35. O możliwości zapisu dziecka na świetlicę poinformują Państwa wychowawcy.

 Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego na stronie internetowej naszej Szkoły umieszczona zostanie propozycja ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2020/2021 ( podobnie, jak w roku ubiegłym będzie można wybrać ubezpieczenie z trzech różnych wariantów).

Inne, bardziej szczegółowe informację o organizacji pracy Szkoły w czasie trwania wzmożonego reżimu sanitarnego, procedury postępowania, zasady funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w czasie epidemii, a także godziny zajęć edukacyjnych i przerw lekcyjnych przeczytacie Państwo poniżej. Wśród tych dokumentów znajduje się również oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z treścią poszczególnych dokumentów oraz zgoda na pomiar temperatury.                                                            

Bardzo proszę o wypełnienie tegoż oświadczenia, podpisanie i przekazanie przez swoje dziecko wychowawcy klasowemu.

 

Mam nadzieję, że pomimo trudnego początku ten rok szkolny upłynie nam w miłej, pogodnej atmosferze, a przede wszystkim w dobrym zdrowiu.

Życzę Państwu cierpliwości, wyrozumiałości, siły, spokoju, ale nade wszystko dobrego zdrowia i samych sukcesów Waszych dzieci, a naszych Uczniów.

  

Małgorzata Fyda – Wiśniowska

Dyrektor Szkoły

Data dodania: 2020-08-31 12:44:47
Data edycji: 2020-09-07 13:48:25
Ilość wyświetleń: 906

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej