Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Patrona Szkoły

 
15 października w naszej Szkole odbyła się kolejna w bieżącym roku szkolnym uroczystość. Nadszedł czas na uczczenie Patrona Szkoły - Żołnierzy Armii Krajowej.
Armia Krajowa to patron szczególny, bo przywołujący zbiorczo pamięć o żołnierzach polskiego podziemia, którzy w okresie II wojny światowej poświęcili wszystko dla wolnej Polski. W wielu przypadkach oddali za nią życie.
Mimo, że w dniu dzisiejszym nie odbyła się uroczysta akademia oraz nie było strojów galowych, wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła wartość wspólnej walki całego społeczeństwa polskiego z niemieckim okupantem. Uczniowie odśpiewali hymn szkoły, słuchali i śpiewali piosenki o tematyce partyzanckiej, oglądali filmy oraz wykonywali plakaty, ukazujące całokształt tematyki związanej z Armią Krajową. Ważnym przesłaniem wszystkich podjętych form było ukazanie wartości utrwalania pamięci o wydarzeniach z tamtych lat! Nasi uczniowie udowodnili, że młode pokolenie pamięta i szanuje pamięć o bohaterach Armii Krajowej, którzy są Patronem naszej Szkoły. 
 
 
 
Data dodania: 2020-10-15 18:11:42
Data edycji: 2020-10-15 20:34:08
Ilość wyświetleń: 334

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook