Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DLACZEGO ZAJĘCIA WDŻ SĄ WAŻNE? - Informacje dla Rodziców na temat przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie...

Podstawowym zadaniem Szkoły jest wyposażenie uczniów w wiedzę i przygotowanie do zdobycia określonego zawodu. Jednak każdy Rodzic życzyłby sobie również, aby Szkoła włączyła się w proces wychowania, by jego dziecko bezpiecznie przeszło przez okres dzieciństwa i młodości. Dlatego też lekcje wychowania do życia w rodzinie znalazły swoje miejsce w nauczaniu szkolnym przejmując w ten sposób rolę wspomagającą Rodziców w dziele wychowania.

 

Zdajemy sobie sprawę, że problematyka związana z dojrzewaniem płciowym i seksualnością człowieka nierzadko sprawia Rodzicom trudności, dlatego też warto uczęszczać na te zajęcia, gdyż mają one charakter prorodzinny, prozdrowotny, prospołeczny i wspierają wychowawczą rolę rodziny.

 

 

WDŻ nie jest przedmiotem obowiązkowym, dlatego respektując niezbywalne prawo Rodziców jako najważniejszych wychowawców swoich dzieci, mogą oni zwolnić z tych zajęć niepełnoletniego ucznia. Należy wówczas złożyć u Dyrektora Szkoły pisemną rezygnację tych zajęć. Uczniowie, których Rodzice nie zgłosili pisemnej rezygnacji, są zobowiązani do obecności na wszystkich lekcjach. Mamy jednak nadzieję, że zauważycie Państwo wagę tych zajęć, oraz ich rolę wychowawczą i wspierającą Was − Rodziców.

 

 

Treści programowe, które są dostosowane do wieku i rozwoju dzieci oraz ich możliwości percepcyjnych, odbywają się tylko przez jeden semestr dla każdej klasy.

 

 

Dyrektor Szkoły

mgr Małgorzata Fyda - Wiśniowska

Data dodania: 2021-09-02 16:09:24
Data edycji: 2021-09-08 11:35:26
Ilość wyświetleń: 366

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook