Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Co nieco o łowiectwie...

 

23 listopada br. gościliśmy w oddziale przedszkolnym niezwykłego gościa p.  Stanisława Kroka - myśliwego z Koła Łowieckiego " Rogacz" Nowy Sącz oraz Koła Łowieckiego " Żbik" Nowy Sącz.

 

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Szkoły p. Stanisław, w pięknym stroju galowym myśliwego, przybliżył Przedszkolakom, na czym konkretnie polega praca myśliwego, gdyż większości z nas hasło „łowiectwo” może kojarzyć się z czymś okrutnym. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji na temat zwierząt, jakie występują na terenie danego obszaru łowieckiego oraz w jaki sposób  zwierzęta przygotowują się do zimy. Ogromne poruszenie wśród przedszkolaków wywołała wiadomość, że łowczy w lesie budują paśniki i dokarmiają zwierzynę w trudnych warunkach zimowych. Dzieci zdały sobie sprawę, że gdyby nie działania myśliwych, już dawno wyginęłoby wiele gatunków zwierząt.

 

W drugiej części spotkania nasz Gość zademonstrował za pomocą specjalnych przyrządów dźwięki, jakie wydają określone zwierzęta oraz przedstawił plansze przedstawiające „tropy”, czyli ślady zwierząt żyjących w polskich lasach. Za zakończenie tego emocjonującego spotkania, wszystkie dzieci dostały pamiątkowe kolorowanki o lesie i zwierzętach w nim żyjących.

 

 

Trzeba przyznać, że podczas całego spotkania wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali myśliwskich ciekawostek oraz licznych opowieści o łowieckich doświadczeniach i przeżyciach, które p. Stanisław mógł snuć i snuć… bez końca. Kto wie, może w przyszłości, któryś z przedszkolaków też zostanie myśliwym i pasjonatem łowiectwa?  :)

Data dodania: 2022-11-23 19:20:49
Data edycji: 2022-11-23 20:47:18
Ilość wyświetleń: 709

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej