Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Biblioteka szkolna on - line

Kochani Uczniowie – czytelnicy szkolnej biblioteki!

 

Z względu na niecodzienną sytuację, spotykam się z Wami on – line, aby choć trochę umilić Wam czas pobytu w domu, zachęcając do czytania.

 „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką” – cytując Aleksandra Puszkina namawiam Was, aby w tym trudnym czasie sięgnąć po lekturę  i nadrobić książkowe zaległości.

Pamiętajcie, czytanie to czynność, która daje nam okazję do zdobycia wielu doświadczeń i poznania różnych kultur. To wspaniała okazja, by przeżyć nie tylko swoje życie, ale także losy wielkich, odważnych bohaterów, zwyciężających nad swoimi słabościami.

 

Poniżej przedstawiam kilka propozycji on – line, gdzie można pobrać darmowe ebooki
i  audiobooki. 

 

https://wolnelektury.pl - wybór lektur szkolnych (poezji i prozy), gotowych do pobrania i wysłuchania za darmo. Będzie, jak znalazł dla wszystkich, którym trudno oderwać się od innych zajęć i sięgnąć po książkę:)

 

Lektury.gov.pl -  serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

http://wielki-czlowiek.pl/gdzie-szukac-darmowych-e-bookow-i-audiobookow-cz-i/?fbclid=IwAR1jq8GBhfJrmSAuDOg1rhw7hk4Q296SxFQfpTfM5CjUGvme5_2-xzO74-Y  – poradnik  gdzie szukać darmowych e - booków i audiobooków

 

 polona.pl - największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

http://tiny.cc/k9qrlz - bajki muzyczne 

 

https://wydawnictwobis.com.pl/pliki-do-pobrania/?fbclid=IwAR0wz6tFGhaZ8eP8SYksQW0R2oBv-rDqQsvz-OpYmHAdX9wy1XOIuBEuxOI  - zakładka, z której można pobrać pdf z obszernymi fragmentami (pełnymi zamkniętymi rozdziałami) 17 książek dla dzieci. 

 

OFERTY FIRM

 

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

 

Empik Premium

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

 

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

 

Zachęcam Was również do wirtualnego zwiedzania muzeów oraz wirtualnych koncertów:

 

Zostań wdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!

 

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

Ponad 20 muzeów, centr sztuki i galerii, a także wirtualne koncerty i propozycje instytucji kultury znaleźć można na stronie :  https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

 

 

Drodzy Uczniowie! pozostańmy w kontakcie przez e-dziennik lub telefonicznie. Będzie mi niezmiernie miło, gdy napiszecie, do mnie dzieląc się wrażeniami z przeczytanej lektury.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Rząca – Bętkowska

 

Data dodania: 2020-03-28 11:47:39
Data edycji: 2020-03-30 10:14:18
Ilość wyświetleń: 452

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej