9 maja - Dzień Europy

Dnia 9 maja we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Europy. Oficjalne święto Unii Europejskiej, zostało ustanowione w rocznicę przedstawienia Planu Schumana 9 maja 1950 roku, który dał początek zjednoczeniu Europy.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej składającej się obecnie z 27 państw, od 1 maja 2004 r.

Aby uczcić Dzień Europy, każdego roku na początku maja instytucje europejskie organizują Dni Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu. Lokalne przedstawicielstwa UE w Europie i na całym świecie organizują szereg wydarzeń, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani.

Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o Unii Europejskiej.

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej, w tym roku obchody Dnia Unii Europejskiej będą przebiegały online....

Data dodania: 2020-05-08 22:36:04
Data edycji: 2020-05-08 22:37:29