Czcionka:

A+A-

Kontrast:

22 kwietnia świętem Naszej Ziemi...

22 kwietnia obchodzimy corocznie Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970.

W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi. Dzień ten przypomina wszystkim ludziom na świecie, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. W tym dniu pochylamy się nad losem naszej planety, jednocześnie przypominając sobie, jaka jest piękna, fascynująca, ciekawa, różnorodna i ważna.

 

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi. Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć!

 

Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i naukę zdalną ten wyjątkowy dzień  wygląda inaczej. Pokażmy jednak, że i w obecnym czasie potrafimy dbać  o naszą planetę, a dokładnie o nasze najbliższe  środowisko. W związku z tym prosimy uczniów naszej Szkoły o aktywny udział w obchodach Dnia Ziemi i posprzątanie swojego podwórka oraz najbliższego otoczenia. Przesłaniem dzisiejszego dnia niech będzie krótki, ale jakże bardzo głęboki w swojej treści wiersz znanej poetki - Wisławy Szymborskiej:

 

 

„Najwyższą formą materii jest człowiek - Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia - świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania - walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki - siłami walczyć wspólnymi.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=1g38Jyy94qE

 

 

 

 

Data dodania: 2021-04-21 20:28:23
Data edycji: 2021-04-22 06:21:06
Ilość wyświetleń: 541

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook