Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

11 Maja - Dzień bez śmiecenia...

 

Drodzy Uczniowie!

 

Śmiecimy każdego dnia – w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Jemy, pijemy, pracujemy - pojawiają się puste butelki, słoiki, kartonowe pudełka. Musimy zatem wiedzieć jak „śmiecić świadomie i z głową” – czyli jak zagospodarować i segregować odpady, tak by stawały się znowu użyteczne.

 

Najwyższy czas, abyśmy przestali patrzeć na odpady jak na „śmieci” – coś zbędnego, niepotrzebnego, kłopotliwego. W rzeczywistości są one surowcem! Segregowanie sprawia, że pozornie nieprzydatne rzeczy, które uchodzą za śmieci, mogą zamienić się w pełno wartościowe przedmioty: zabawki, drzwi, ubrania, meble. Trzeba pamiętać, że segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego, a właściwy recykling zaczyna się u źródła, czyli w naszych domach. 

 

Jest już zielono, ciepło, ludzie mają wiele pozytywnej energii, także i do tego by zrobić coś pożytecznego.! My tym dniem  popieramy, nagłaśniamy i zachęcamy do jednego – by śmiecić z głową, czyli segregować odpady.  DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA , który powinien trwać cały rok z pewnością przysłuży się każdemu z nas!

 

 

Data dodania: 2021-05-10 21:42:50
Data edycji: 2021-05-11 11:20:46
Ilość wyświetleń: 261

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej