Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Biblioteka

Biblioteka, miejsce czytania, miejsce działania!

ROK SZKOLNY 2020/2021

Biblioteka jest czynna dla uczniów codziennie oprócz wtorków  w godzinach wpisanych w poniższym planie pracy biblioteki.

  • Wtorek – dzień wewnętrzny pracy biblioteki.

 

  poniedziałek wtorek środa czwartek piątek

8:00 – 8:45

  biblioteka      

8:55 – 9:40

bibioteka biblioteka biblioteka biblioteka  

9:50 – 10:35

  biblioteka     biblioteka 

10:50 – 11:35

  biblioteka biblioteka   biblioteka

11:45 – 12:30

  biblioteka      

12:45 – 13:30

         

 

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 
Drodzy Uczniowie!
 
Cały kwiecień jest książkowym miesiącem.!
2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci ale CZY WIESZ, ŻE...? dzisiaj 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? To uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.
Zachęcamy Was do celebracji święta z wyśmienitą literaturą w dłoniach. Pamiętajmy, że w czasach izolacji, bardziej niż kiedykolwiek, książka może okazać się najlepszym wsparciem!
 
 
Pozdrawiam
Agnieszka Rząca - Bętkowska

 

Kochani Uczniowie – czytelnicy szkolnej biblioteki!

 

Z względu na niecodzienną sytuację, spotykam się z Wami on – line, aby choć trochę umilić Wam czas pobytu w domu, zachęcają do czytania.

 „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką” – cytując Aleksandra Puszkina namawiam Was, aby w tym trudnym czasie sięgnąć po lekturę  i nadrobić książkowe zaległości.

Pamiętajcie, czytanie to czynność, która daje nam okazję do zdobycia wielu doświadczeń i poznania różnych kultur. To wspaniała okazja, by przeżyć nie tylko swoje życie, ale także losy wielkich, odważnych bohaterów, zwyciężających nad swoimi słabościami.

 

 Poniżej przedstawiam kilka propozycji on – line, gdzie można pobrać darmowe ebooki, audiobooki.  

 

Wolne Lektury - Kto ma zadaną lekturę do przeczytania? W  zbiorze audiobooków znajdziecie wybór lektur szkolnych (poezji i prozy), gotowych do pobrania i wysłuchania za darmo. Będzie, jak znalazł dla wszystkich, którym trudno oderwać się od innych zajęć i sięgnąć po książkę.

https://wolnelektury.pl

 

Mała Książka Wielki Człowiek – poradnik  gdzie szukać darmowych e-booków i audiobooków

http://wielki-czlowiek.pl/gdzie-szukac-darmowych-e-bookow-i-audiobookow-cz-i/?fbclid=IwAR1jq8GBhfJrmSAuDOg1rhw7hk4Q296SxFQfpTfM5CjUGvme5_2-xzO74-Y

 

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta

https://polona.pl/

 

Bajki jak z nut  - bajki muzyczne  http://tiny.cc/k9qrlz

 

Wydawnictwo BIS – na stronie znajduje się zakładka, z której można pobrać pdf z obszernymi fragmentami (pełnymi zamkniętymi rozdziałami) 17 książek dla dzieci. 

https://wydawnictwobis.com.pl/pliki-do-pobrania/?fbclid=IwAR0wz6tFGhaZ8eP8SYksQW0R2oBv-rDqQsvz-OpYmHAdX9wy1XOIuBEuxOI

 

 

Zachęcam Was również do wirtualnego zwiedzania muzeów oraz wirtualnych koncertów:

#Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!

Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

Ponad 20 muzeów, centr sztuki i galerii, a także wirtualne koncerty i propozycje instytucji kultury znaleźć można na stronie :  https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

 

 

Drodzy Uczniowie! pozostańmy w kontakcie przez e-dziennik lub telefonicznie. Będzie mi niezmiernie miło, gdy napiszecie do mnie, dzieląc się wrażeniami z  przeczytanej lektury.

Pozdrawiam serdecznie!

Agnieszka Rząca – Bętkowska

 

 

 

Biblioteka szkolna zawsze kojarzy się z najbardziej przyjaznym miejscem w Szkole.

Tutaj można uciec od codziennych kłopotów, a pani Bibliotekarka przygarnie nawet najbardziej " zbłąkane dusze":)

Podstawowym zadaniem biblioteki szkolnej jest nie tylko wspieranie procesu edukacyjnego ale także jest miejscem, gdzie można uzyskać dostęp do różnych informacji. To tutaj drogi Uczniu możesz korzystać z dostępnych narzędzi oraz pomocy nauczyciela Bibliotekarza, nauczyć się umiejętności wyszukiwania, świadomej selekcji oraz wykorzystywania informacji, decydującej dziś o jakości życia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2020-03-02 18:59:41
Data edycji: 2020-09-07 13:36:19
Ilość wyświetleń: 564

Przedstawienia

Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook