Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony

"Człowiek jest wielki nie przez to kim jest i co posiada,ale przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Z dniem 4 września 2017r. utworzono Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Gródku. Wolontariuszami zostali uczniowie (za zgodą rodziców) naszej szkoły, którzy dobrowolnie i bezinteresownie chcą nieść pomoc innym. Na spotkaniach koła ustalono plan działań na cały rok pracy, uwzględniając propozycje uczniów i potrzeby środowiska. Opiekunem Koła jest mgr Monika TurskaTym razem nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Rodacy Bohaterom" zorganizowanej przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN. Polegała ona na zbiórce produktów spożywczych dla Kresowych Weteranów Armii Krajowej, polskich rodzin wielodzietnych i osób samotnych na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Poprzez włączenie się do tej akcji uczniowie naszej szkoły chcieli oddać hołd naszym bohaterom i zachęcić innych do działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych żołnierzach.

A oto kilka zdjęć
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "kolędników misyjnych" organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne, której celem było zebranie dobrowolnych datków od mieszkańców Gródka na rzecz misji i misjonarzy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjęli nas z radością i życzliwością!!!

A oto kilka zdjęć
W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji charytatywnej "Świąteczne kartki dobroczynne niosą pomoc i dobre słowo" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Sursum Corda". Celem akcji była sprzedaż świątecznych kartek z której dochód był przeznaczony dla osób chorych i niepełnosprawnych.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie !!!"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością" - Jan Paweł II
Dnia 5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która przybliżyła uczniom idee wolontariatu. To święto było również ważnym wydarzeniem dla każdego wolontariusza i możliwością podziękowania im za pomoc drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości, przełoży się na nowe osoby chętne do wspólnego działania, które zasilą szkolne Koło Wolontariatu.

A oto kilka zdjęć
Nasza szkoła kolejny raz włącza się w akcję charytatywno - ekologiczną, polegającą na zebraniu jak największej ilości plastikowych nakrętek. Tym razem zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu (urządzenia lektorskiego) dla Dominiki ze Szkoły Podstawowej w Polnej. Liczymy na Waszą pomoc !!!31 października szkolni wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim udali się na pobliski cmentarz parafialny w Gródku. Dzięki wcześniejszej zbiórce zniczy przeprowadzonej w naszej szkole, na opuszczonych i zaniedbanych grobach mogły zapłonąć światełka pamięci.
Uczniowie również nie zapomnieli o grobach byłych pracowników szkoły: państwa Lerhów, pana Romana Soczka oraz byłego partyzanta Władysława Radzika, jak co roku zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do tej akcji, a wolontariuszom za zaangażowanie się w porządki na cmentarzu pomimo brzydkiej pogody.

A oto kilka zdjęć
W dniu 22 października 3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XV biegu charytatywnym na Kramarkę w Rytrze.
W tym roku dochód z tej imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Tomka Brzeskiego, który rok temu zwyciężył bieg, a dziś walczy o powrót do sprawności po dramatycznym wypadku jaki przeżył 1 kwietnia w Tatrach.

A oto kilka zdjęć
Dzięki zaangażowaniu i dobrym sercom naszej społeczności szkolnej włączyliśmy się w akcję zbiórki pieniędzy dla Oliwiera Piszczek , który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wszystkie zgromadzone przez nas środki pieniężne zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych leków, specjalnych środków pielęgnacyjnych, preparatów odżywczych, itp.
Oliwierowi życzymy jak najwięcej szczęśliwych chwil , wspaniałych zabaw, dziecięcej beztroski i dużo, dużo zdrówka. Powodzenia !!!REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU


Zobacz więcej .........