Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


"Inny nie znaczy gorszy!"

W dniu 17 listopada br. obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Jest to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Dzień ten stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych.
Cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TOLERANCJI. Uczniowie klas I - VII mieli okazję wykonać plakaty nawołujące do tolerancji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, dzięki czemu powstała gazetka którą mogli podziwiać zarówno uczniowie naszej szkoły jak i ich rodzice.. Dodatkową atrakcją był strój. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolorowo. Na zakończenie uczniowie klas IV- VII wzięli udział w teście pt. "czy jestem tolerancyjny?". Tolerancja jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu człowieka. Pamiętajmy: "Inny nie znaczy gorszy!"
Chcieliśmy również przypomnieć, że w ramach projektu "JESTEŚMY TOLERANCYJNI" został także ogłoszony międzyklasowy konkurs na najlepsze hasło oraz plakat promujący tolerancję. Główną nagrodą jest "amnestia", czyli zwolnienie z pytania w jednym wybranym przez klasę dniu.
Uwaga! Zgodnie z decyzją komisji nagrodę otrzymują wszystkie klasy!. Swoją nagrodę uczniowie mogą wykorzystać do czasu przerwy Świątecznej.

A oto kilka zdjęć.