Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


Uwaga, uwaga uwaga, z ogniem to nie jest zabawa!…" - wycieczka kl. 0 i I - do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Aby wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru i do kogo się zwrócić o pomoc, w czwartek 24 maja 2018 r. uczniowie klasy 0 i I wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Celem wycieczki było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem, poznanie znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych, dzięki szkoleniu w Sali Edukacyjnej OGNIK, powstałej w ramach programu rządowego projektu "Bezpieczna +" . Program składał się z części teoretycznej i praktycznej.
Już samo wejście na główny plac KM PSP w Nowym Sączu wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowano również działanie drabiny mechanicznej do zadań na wysokościach.
Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich oraz próba "gaszenia" fikcyjnego pożaru. Atrakcji było naprawdę wiele! Na koniec wycieczki każde dziecko otrzymało "Certyfikat dzielnego małego strażaka"
Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Przedstawiamy kilka zdjęć.